2024. április 24. 21:20
KezdőlapSuperbikeSan Juan - Bautista magabiztosan győzött, dráma Razgatlıoğlu számára

San Juan – Bautista magabiztosan győzött, dráma Razgatlıoğlu számára

Bautista magabiztos győzelmet aratott Rea előtt, miközben Razgatlıoğlu számára drámaira sikeredett a futam, bukása után csupán 1 pontot szerzett.

A 21 körös futam 19 fokos levegő és 49 fokos aszfalthőmérséklet mellett kezdődött meg a Superbike mezőnye számára.

Az élről rajtoló Razgatlıoğlu rajtja nem sikerült a legjobban, de ennek ellenére megtartotta a vezető pozíciót Rea előtt. Az első métereken nagy harc alakult ki Razgatlıoğlu, Rea és Bautista között. Bautista előzte meg Rea-t és Razgatlıoğlut, a török vissza akart érni az élre, de túlvállalta magát és bukott a verseny első körében. A yamahás versenyző ezután vissza tudott menni a pályára, de messze a mezőny végére érkezett megtépázott motorjával. Nem adta fel a küzdelmet, megindult, hogy mentse, ami menthető és pontot tudjon szerezni.

A török bukása után Rea állt az élre, majd Bassani előzte meg az északír versenyzőt.

Néhány kör után Bautista már Rea-t előzve a második helyre ért vissza és elindult márkatársa, Bassani után a győzelemért. Nem túl nagy meglepetésre néhány kör után meg is előzte az olaszt. Bautista ezután hamar elnyúlt a mezőnytől, miközben a második helyért Bassani és Rea csatázott, többször helyet cserélve. Mögöttük közel 2 másodperces lemaradással haladt Lecuona és Rinaldi.

A helyi versenyző, Tati Mercado is bukott a futamon. Ő a törökkel ellentétben nem tudott visszatérni a pályára, az orvosi központba kellett szállítani vizsgálatokra.

A verseny utolsó harmadába érve Bautista már utcahosszal vezetett a mezőny előtt, Rea pedig továbbra sem bírt Bassanival. 3 körrel a leintés előtt intenzívebb pengeváltások kezdődtek Rea és Bassani között. A brit versenyző áthámozta magát az olaszon, határon motorozva. A ducatis versenyzőnek ezután már nem volt válasza, így be kellett érnie a harmadik hellyel.

Az utolsó körre érkezve az élen nem volt változás, Razgatlıoğlu pedig a korábban hibázó Bazt előzte az 1 pontot érő 15. helyért. Lecuona a negyedik helyen látta meg a kockás zászlót, megelőzve Rinaldit, Lowest, Reddinget, Locatellit, Vierget és van der Markot a top 10-ben.

Bautista előnye 80 pontra nőtt Razgatlıoğluval, míg 87-re Rea-vel szemben a világbajnoki tabellán.