2024. április 24. 05:13
KezdőlapSupersportMisano - A WSSP300-as kategória ismét hatalmas befutókat hozott

Misano – A WSSP300-as kategória ismét hatalmas befutókat hozott

Ismételten nagyon izgalmas versenyeket láthattunk a a Supersport300-as kategóriában – új futamgyőztes is avattak a hétvégén Vanucci személyében, a második futamon megszerzett győzelmével Díaz visszavette a vezetést a tabellán.

Első futam – Vanucci megszerezte első győzelmét

A nyitókört leszámítva, ahol a rajtnál pozíciót veszített, Vannucci végig vezette a 15 körös versenyt a pole pozícióból indulva, amit körrekorddal szerzett meg szombaton. Körülbelül két másodperces előnyt tudott kimotorozni a futam során, de a bajnoki esélyes Diaz utolérte őt és az utolsó körben megelőzte. Vannucci azonban 0,020-es előnnyel megnyerte a futamot Diaz előtt.

Vannucci győzelmével megszerezte első elsőségét a WorldSSP300-as kategóriában, és a negyedik olasz győztes Alfonso Coppola, Manuel Bastianelli és Kevin Sabautcci után. Emellett megszerezte Olaszország első győzelmét a 2019-es doningtoni parki verseny óta, és a bajnokság történetének 23. különböző győztese lett.

Samuel Di Sora végzett a harmadik pozícióban. Di Sora visszaverte Coppola támadásait, és így megszerezte a 11. dobogós helyezést a WorldSSP300-on.

Coppola hét másodperces hátrányban volt Victor Steeman mögött az ötödik helyen, majd a hollandot dupla hosszú büntetést kapott, mert kiugrott a rajtnál. Steeman így a mezőny végére esett vissza, de végül odaért az ötödik helyre, megelőzve a spanyol versenyzőt, Inigo Iglesiast és Dirk Geigert – Iglesiast és Geigert mindössze 0,034 másodperc választotta el a futam végén.

A japán Yuta Okaya végzett a nyolcadik helyen, 3 tized előnnyel Hugo De Cancellis előtt. A francia pedig Ruben Bijman előzési kíséreteit hárította, hogy megszerezze a kilencedik helyet; Bijman lett a tizedik, miután a 2. szabadedzésen felelőtlen motorozásért hosszú körös büntetést kapott.

Második futam – Díaz visszavette az első helyet a tabellán

Miután az 1. futamon a WorldSSP300 egyik legkisebb különbségével lemaradt a győzelemről, Diaz a 2. futamon aratott elsőségével visszavette a világbajnoki pontversenyben is a vezetést.

A WorldSSP300-as kategóriához méltó, szoros versenyen Diaz két körrel a futam vége előtt az élre állt, riválisai nyomása ellenére meg tudta tartani elsőségét és megszerezte pályafutása második futamgyőzelmét. A japán Yuta Okaya késői hajrájával a második helyre lépett előre, és behúzta nyolcadik dobogós helyezését a WorldSSP300-ban. Victor Steeman Hugo De Cancellis-al vívott óriási csatát a dobogó legalsó fokáért, végül 0,003 másodperccel előzte meg riválisát. A német Dirk Geiger ötödik helyével WorldSSP300-as pályafutása legjobb eredményét érte el, megelőzve honfitársát, Lennox Lehmannt. Lehmann az ötödik helyen haladt át a célvonalon, de végül egy hellyel hátrébb sorolták utolsó körös pályaelhagyása miatt.

Az 1. futam győztese, Matteo Vannucci nem vett részt a 2. futamon, miután a bemelegítésen bukott és mellkasi sérülés miatt helikopterrel kórházba szállították további vizsgálatokra. Mivel ő indult volna az első rajtkockából, a rajtrácson minden versenyző egy pozíciót előrébb került, így Steeman indult a pole-ból.

Di Sora technikai probléma miatt feladni kényszerült a versenyt.