2024. április 26. 18:34
KezdőlapSupersportMost: Baldassarri robbantott a Superpole-on

Most: Baldassarri robbantott a Superpole-on

Az időjárás továbbra sem a legkedvezőbb Mostban, de úgy néz ki, Lorenzo Baldassarri számára ez sem volt akadály.

A Supersport világbajnokság Superpole-ja egy hagyományos kvalifikációs edzés, amelyen minden versenyzőnek 20 perc áll rendelkezésére, hogy a lehető legjobb időt érje el. Szombat este az előrejelzéseknek megfelelően esett az eső, és a Superpole helyi idő szerint 10:25-kor kezdődő rajtjánál a pálya még mindig nedves volt.

Az első percekben a pilóták megszokták a körülményeket. Stefano Manzi viszont teljesen más problémákkal küzdött, csigatempóban kúszott a pályán a Triumphjával.

Pénteken Dominique Aegerter 1:34.952 perc alatt érte el a legjobb időt, a Superpole első körei jó három másodperccel lassabbak voltak. Az idők minden egyes áthaladással gyorsabbak lettek, és még a félidő előtt Lorenzo Baldassarri 1:35.741-es körrel teljesítette az első 1:36 perc alatti időt, nem sokkal később az olasz egy ezredmásodpercen belülre hozta Aegerter pénteki idejét.

Aegerter viszont még mindig nehezen boldogult a kedvezőtlen körülmények között: Öt perccel az edzés vége előtt a svájci csak a 11. helyen állt, 1,4 másodperces hátránnyal.

Az MV Agusta versenyzője, a visszatérő Niki Tuuli búcsúzott a Superpole-tól – a finn a 17. helyről vág neki a két futamnak, mivel elesett, a tréninget pedig piros zászlóval félbe is kellett szakítani.

Az újraindításkor minden pilóta a pályára sietett, hogy ideális esetben még két repülőkört tudjon megtenni. Baldassarri ideje érintetlen maradt, a Ducati versenyzői Federico Caricasulo és Nicolo Bulega egészítették ki az első sort.

Dominique Aegerter az utolsó körén elért időjavítással még így is a 4. helyre ugrott – a világbajnokság éllovasa idén először hagyta ki a rajtrács első sorát.