2024. április 26. 10:31
KezdőlapSupersportMagny-Cours - Caricasulo húzta be a pole pozíciót, Sebestyén 12.

Magny-Cours – Caricasulo húzta be a pole pozíciót, Sebestyén 12.

Némi meglepetésre, Caricasulo nyerte a Superpole-t Magny-Cours-ban, Aegerter csupán az 5. helyre kvalifikálta magát.

A Supersport kategória kvalifikációját Can Öncü kezdte meg legjobban, de pár perc elteltével Aegerter állt az élre. Sebestyén Péter számára is erősen indult az edzés, folyamatosan első 10 környéki időket motorozott.

A Superpole felénél Caricasulo állt az élre. A második etapot így Caricasulo, Aegerter, Öncü sorrendben kezdte meg a mezőny.

Sebestyén Péter a második szakaszt is erősen indította, a 8. helyre ért fel, minimális lemaradással az élmezőnnyel szemben. Huertas gyújtotta be a rakétákat és 2,5 perccel a leintés előtt az élre állt, de érkezett Caricasulo és visszavette az első helyet (egy hatalmas mentést is bemutatva gyors köre alatt).

Nagyon szoros volt a mezőny, hiszen az első 15 versenyzőt 1 másodperc választotta el egymástól. A harmadik helyre Bulega ért oda ideiglenesen, megelőzve a tabellavezető, Aegertert. Az utolsó gyors körön a svájci legfőbb riválisa, Baldassari futott egy második helyet érő időt.

Caricasulo idejét senki nem tudta megverni, így ő indulhat a pole pozícióból. Mellőle Baldassari, és Huertas rajtolhatnak majd. A WSSP300-as kategória bajnoka, Huertas ezzel eddigi legjobb rajtpozícióját szerezte a középső kategóriában. Bulega, Aegerter, Van Straalen, Öncü, Bayliss, Verdoia és Cluzel végzett a top10-ben.

Sebestyén Péter végül a 12. helyen fejezte a kvalifikációt.

Magny-Cours: WSSP Superpole végeredménye: