2024. április 19. 04:16
KezdőlapSupersportBarcelona: Aegerter pályacsúccsal az élen délután, Sebestyén 20.

Barcelona: Aegerter pályacsúccsal az élen délután, Sebestyén 20.

A Supersport világbajnokság zárta a pénteki programot Barcelonában. Ezúttal is a VB címvédő Dominique Aegerter volt a leggyorsabb, leiskolázva a komplett mezőnyt.

A hatszázasok délutáni tréningje pontosan az ellentéte volt az ezresekének: ott viszonylag eseménytelen volt az edzés, de szoros az élmezőny – itt több bukás is történt, és egy versenyző kiemelkedett.
Ez az egy versenyző, ahogyan a címben is írtuk, a Ten Kate Racing motorosa, Dominique Aegerter volt. A délelőtti edzésen is diadalmaskodó svájci új, nemhivatalos pályacsúcsot motorozott az edzés vége előtt pár perccel: 1:44.507, amely jobb, mint Manuel González tavalyi rajtelső ideje (1:44.593)

Ezzel több, mint egy másodperccel (!) megelőzte a második leggyorsabb Nicolo Bulegát. A harmadik helyen az MV Agustás Niki Tuuli, a negyediken pedig a kawasakis Can Öncü végzett. Az ötödik helyen az év végén visszavonuló Jules Cluzel, a hatodik pedig a Dynavolt Triumph olasz versenyzője, Stefano Manzi végzett. AZ ELSŐ HAT HELYEN ÖT KÜLÖNBÖZŐ MÁRKA! Az Evan Bros Racing olasz motorosa, a bajnoki címért harcban lévő Lorenzo Baldassarri a hetedik helyen zárt.

Csapattársa, a HUMDA által támogatott Sebestyén Peti a 20. helyen zárt, a délelőtti idejéhez képest azonban egy tizedet tudott javítani.

Több bukás is történt: Oli Bayliss, Adrian Huertas, Yari Montella és Ben Currie is elestek, Marc Alcoba pedig az edzés végén, az utolsó mért körében bukott: