2024. április 26. 14:09
KezdőlapMotorsportPortimao Moto2 teszt 1. nap – Jake Dixon a leggyorsabb, Acosta negyedik

Portimao Moto2 teszt 1. nap – Jake Dixon a leggyorsabb, Acosta negyedik

A királykategória után a Moto2 és Moto3 számára is elérkezett a hivatalos előszezoni teszt. A középső géposztályban az Aspar csapathoz igazoló Jake Dixon végzett az élen a szoros mezőnyben.

A MotoGP legnagyobb géposztálya két előszezoni tesztet tartott: egyet Sepangban, egyet Mandalikában. A középső és legkisebb kategória számára a hivatalos előszezoni tesztre február 19 és 21 között kerül sor a portimaoi versenypályán.
A Moto2-ben tovább nőtt a Kalex vázgyártó térnyerése: a mezőny 30 versenyzőjéből 26 a német manufaktúra vázát használja – mellette van még csupán két Boscoscuro és két MV Agusta, mindketten Olaszországot képviselik. Ez amiatt van, hogy két csapat is Kalexra váltott: az Aspar csapat a Boscoscurót, az RW Racing pedig a japán NTS-t hagyta ott a német vázért.
A háromnapos portimaoi teszt első napján épp az egyik ilyen csapat versenyzője lett a leggyorsabb: a megszűnő Petronas Sprinta Racingtől az Aspar csapathoz igazoló brit Jake Dixon lett az első. A korábbi Brit Superbike ezüstérmes Dixon mindössze 75 ezreddel előzte meg azt a spanyol Aron Canetet, akinek a megüresedett helyére érkezett Asparékhoz. A harmadik és negyedik helyezett a Red Bull KTM Ajo két spanyol versenyzője, Augusto Fernandez és az újonc Pedro Acosta lettek – ők is még egy tizeden belül végeztek Dixonhoz képest. Ötödik helyen az ötszörös amerikai Superbike bajnok Cameron Beaubier lett az American Racinggel, az ő hátránya már 36 század. A mezőny szorosságát jelzi, hogy az első 14 versenyző egy másodpercen belül végzett.

[kép=32408] Sam Lowesnek nem ment ma jól: a rajtszámával megegyező, azaz 22. helyen zárt

A legjobb nem-kalexes ezúttal is a boscoscurós spanyol Fermín Aldeguer lett, ő tizedikként zárt. Az újoncokról röviden: a MotoE-ből érkező olasz Alessandro Zaccone a 16., a Supersport VB-futamgyőztes és Supersport 300 világbajnok spanyol Manuel Gonzalez a 18., a Moto3-ból fellépő cseh Filip Salac a 20., az amerikai Supersport-bajnok Sean Dylan Kelly a 26., a Moto2 EB-ről érkező thai Keminth Kubo a 27., a szintén Moto3-ból érkező olasz Niccolo Antonelli a 28., a teljesen újonc holland Zonta Van Den Goorbergh a 29., a 30., egyben utolsó helyet pedig az ugyancsak Moto3-azó argentín Gabriel Rodrigo foglalja el.