2024. április 26. 12:01
KezdőlapMoto3Termas - Hatalmas befutóval Garcia a futamgyőztes

Termas – Hatalmas befutóval Garcia a futamgyőztes

A nagyon izgalmas, műszaki hibákkal, bukással és pályaelhagyásokkal tűzdelt 21 körös futamon Garciának sikerült megszereznie az első helyet Foggia és Sasaki előtt.

A tabellát vezető Foggia a 11. helyről indult, míg a 2. Garcia az első rajthelyet szerezte meg a tegnapi időmérőn. Foggia felzárkózása várható volt, de hogy meddig tud felérni, azt a futam elején még csak megtippelni sem lehetett.

Szépen eljött a mezőny a rajtnál, Izan Guevara ugyan kicsit beragadt a rajtnál és visszaesett Riccardo Rossi mögé, de az 1. kör végén újra a 2. helyen motorozott, majd a következő körben az élre állt. Sasaki is haladt az élmezőnnyel, de ő indonéziai felelőtlen motorozása miatt hosszú körös büntetést kapott, melynek letöltése után a 18. helyre esett vissza, ugyan „csak” 2 másodpercet veszített.

A 11. helyről rajtoló Dennis Foggia megkezdte a felzárkózást, az 5. körben már a 8. helyen motorozott, majd még nagyobb fokozatra kapcsolt, hogy utolérje az élmezőnyt. A 8. körben pedig már a 10 pontot érő hatodik helyen haladt.

A 9. körben kezdődött a drámák sorozata, amikor az élen álló Izan Guevara alatt megállt a motor és kiállni kényszerült a versenyből. Andrea Migno vette át a vezetést, majd 11 körrel a vége előtt Garcia állt az élre.

A 10. kör végén Foggia is megérkezett az élen haladók csoportjába, és előzésével már a 3. pozícióban motorozhatott a nagyon szoros élmezőnyben. Eközben a hosszú körös büntetése után Sasaki is megkezdte a felzárkózást.

6.5 körrel a futam vége előtt jött a következő dráma – a 3. helyen motorozó Andrea Migno saját hibájából kiütötte a versenyből az előtte haladó Masiát és magát is. Masia a történteket egy nem túl baráti „sisakpacsival” köszönte meg az olasz versenyzőnek. Az esetet a futam után vizsgálják, és borítékolható Andrea Migno büntetése felelőtlen motorozás miatt. A katari futamgyőztes olasz versenyző zsinórban második alkalommal nullázott.

5 körrel a futam vége előtt Sergio Garcia megnyugtató előnyre tett szert Foggia és Suzuki előtt. 2.5 kör volt a kockás zászlóig, amikor Foggia felzárkózott az élen állóhoz, majd az utolsó kör előtt sikerült átvennie a vezetést. A spanyol versenyző azonban ezt nem hagyta annyiban és az utolsó kanyarkombinációban bemutatott mesteri előzésével megszerezte élete ötödik futamgyőzelmét.

Ugyanebben a kanyarban a dobogó legalsó fokán is változás történt, a husquarnás Sasaki a nagy felzárkózást követően a harmadik helyen ért célba a leopardos Suzuki előtt. A japán versenyző pályaelhagyás miatt büntetést kapott a leintés után, így a 4. helyet a SIC58-as Riccardo Rossi szerezte meg Suzuki előtt.

Sergio Garcia, Dennis Foggia, Ayumu Sasaki, Gran Premio Michelin® de la República Argentina
A három dobogós: Dennis Foggia, Sergio Garcia, Ayumu Sasaki Fotó: MotoGP Media

Xavier Artigas, Ana Carrasco és Scott Ogden műszaki probléma miatt kényszerült feladni a versenyt.

A tabellán győzelmével Sergio Garcia átvette a vezetést, 4 ponttal előzi meg Dennis Foggiát.