2024. április 24. 08:48
KezdőlapSupersportAragon - taroltak a hazaiak a WSSP300-on: García és Diaz győztek az...

Aragon – taroltak a hazaiak a WSSP300-on: García és Diaz győztek az első két futamon

Nagyon izgalmas versenyeket hozott a Supersport 300 első hétvégéje is Aragónban. A hazai hősök taroltak: Marc García és Alvaro Diaz húzták be az első helyeket.

Első futam

A 2022-es FIM Supersport 300-as világbajnokság nyitófutama akciódús és drámai volt a MotorLand Aragonban, Marc García (Yamaha MS Racing) több, mint négy másodperces, elképesztő győzelemmel nyitotta meg a 2022-es szezont. García ki tudta használni a mögötte zajló csatát, el tudott húzni a mezőnytől, így begyűjtötte a szezon első 25 pontját.

A spanyol a verseny startjánál lemaradt, de nem sokkal később már az élen volt és sikerült elszakadnia az üldözőktől, amikor a második helyért csata kezdődött, Alvaro Diaz (Arco Motor University Team) és Inigo Iglesias (SMW Racing) között. Később hosszú körös büntetése miatt Iglesias (amit felelőtlen motorozásért kapott a második szabadedzésen) lemaradt a második helyért való küzdelemben.

A Garcia és Diaz mögötti utolsó dobogós helyért folytatott harc a német Lennox Lehman (KTM) és Victor Steeman (Kawasaki) között zajlott, a KTM versenyzője az utolsó körben kihasználta a szélárnyékot, és a 25. helyről indulva a harmadik helyre lépett előre, így megszerezte első dobogóját a WorldSSP300-ban, valamint biztosította az első dobogót Kawasaki nélkül és véget vetett annak a 48 versenyből álló sorozatnak – 2017-es Magny-Cours óta – amikor mindig volt kawasakis versenyő a dobogón. Lehmann egyben a harmadik legfiatalabb versenyző lett, aki WorldSSP300 dobogóra állhatott, csak Manuel Gonzalez és Unai Orradre előzi meg.

García győzelme azt jelentette, hogy a 2020-as Magny-Cours-i 2. futam óta az első győzelmét aratta, és ezzel megszerezte ötödik elsőségét a WorldSSP300-ban. García a pole pozícióból győzött és a leggyorsabb kört is magához vette, ezzel ő lett az első versenyző, aki a 2018-as Donington Parkbeli futam óta, Ana Carrasco után elérte a mesterhármast: pole – leggyorsabb kör – győzelem.

Második futam

Következett a második verseny a hétvége során, ahol a hazai hős Alvaro Diaz több, mint három másodperces előnnyel nyerte a futamot, megszerezve ezzel első WSSP300 győzelmét. Diaz néhány körrel a futam vége előtt tudott elhúzni, és ért be az első helyen hazai pályán.

Miután a 12 körös futam során végig az élmezőnyben volt, és a WorldSSP300-ra jellemző módon oda-vissza ment az előzgetés, Diaz végül ellépett, és 3,5 másodperces előnnyel megszerezte első győzelmét az osztályban.

A második helyért folytatott csata a végletekig kiélezett volt, de végül az első futam győztese, Marc García (Yamaha MS Racing) végzett a második helyen, aki folytatta erős szezonkezdetét, García és Diaz pedig a hétvége során megosztozott a győzelmeken és a második helyeken. Lennox Lehmann (Freudenberg KTM – Paligo Racing) a 24. helyről küzdötte fel magát a futamon a harmadik helyre, megismételve az első versenyben elért eredményét, és két menet alatt 42 pozíciót javított; két dobogós helyezést elérve. Lehmann egymás után másodszor állhatott a dobogóra, és ez volt a második egymást követő futam, amelyen nem szerepelt Kawasaki a dobogós helyezettek között.