2024. április 24. 01:59
KezdőlapMoto2Portimao - Van Den Goorbergh nyerte az esős első edzést

Portimao – Van Den Goorbergh nyerte az esős első edzést

A Moto2-es mezőny a délelőtt legnehezebb körülményeivel szembesült a portimaói versenyhétvége nyitó szabadedzésén – leszakadt az ég a gyakorlás elején. Van Den Goorbergh alkalmazkodott legjobban és másfél másodperccel motorozott jobb időt a második helyezett Zacconénél.

10 perccel az edzés vége előtt mindössze 5 versenyzőnek volt érvényes mért köre, ekkor Van Den Goorbergh, Roberts, Gonzales, Kubo, Vietti sorrendben álltak a pilóták. Ebben a szakaszban az újonc Zonta Van Den Goorbergh alkalmazkodott legjobban a körülményekhez és körről körre javította idejét.

Fokozatosan szállingóztak ki a versenyzők a nedves aszfaltra, amikor az eső kicsit enyhülni kezdett, de több csapat úgy döntött, hogy nincs értelme kockáztatni és a pályára küldeni versenyzőjüket.

5 perccel a leintés előtt a második helyen álló, Valentino Rossi második számú csapatának – VR46 Master Camp – versenyzője, Gonzalez dobta el a versenygépét a 8-as kanyarban.

3 perccel a kockás zászló előtt még mindig csupán 10 versenyzőnek volt érvényes körideje a holland újonc pedig magabiztosan állt az élen, másfél másodperc volt az előnye az ekkor második Gonzalez-el szemben.

Roberts bíztatóan kezdte meg utolsó mért körét, de a 13-as kanyarban elvesztette az uralmat versenygépe felett és bukott, így nem tudott javítani idején, végül a negyedik helyen zárta az edzést.

Van Den Goorbergh hihetetlen motorozást mutatott be a zord körülmények között, közel másfél másodperccel előzte meg a végül második időt elérő Zaccone-t. Őt követte Antonelli az első háromban.

11 versenyzőnek volt érvényes mért ideje: Van Den Goorbergh, Zaccone, Antonelli, Roberts, Arenas, Vietti, Gonzalez, Aldeguer, Fenati, Kelly, Kubo személyében.