2024. március 28. 21:04
KezdőlapMotorsportJuniorGP - Görbe Soma pontszerzéssel debütált Estorilban!

JuniorGP – Görbe Soma pontszerzéssel debütált Estorilban!

Hazánk egyik feltörekvő motoros csillagának, a HUMDA által támogatott Görbe Somának sokkal jobban kezdődött az idei JuniorGP szezonja, mint a Red Bull Rookies Cup: a portugáliai Estorilban ugyanis a szezonnyitón megszerezte első pontjait!

A szombati időmérőkön a hetedik rajthelyet szerezte meg, így onnan várhatta a rajtlámpák kialvását. Soma a rajtnál visszaesett a 13. helyre, majd később még a 16. pozícióig is. Az ötödik körben azonban már a 10. helyen volt ismét, ahol három körön át tartozókodott. Ám a nyolcadik körben hátraesett három helyet, és ekkor Soma belekeveredett egy hétfős bolyba: a brit Eddie O’Shea, a spanyol Xabi Zurutuza, a maláj Danial Shahril, az olasz Luca Lunetta, a svájci Noah Dettwiler és a spanyol Marcos Ruda voltak még a tagjai rajta kívül. A rendkívül szoros befutóban (ők heten fél másodpercen belül értek célba) Soma a harmadik, összetettben pedig a 11. helyen futott be, így Soma élete első JuniorGP futamán öt pontot szerzett!

FRISSÍTÉS: Soma ezt nyilatkozta a futam után:

A P1race.hu szerkesztősége ezúton is gratulál a remek szerepléshez!

A futamgyőzelemért egy nyolcfős brigád küzdött, amely pár kör után hatfősre csökkent, mivel a 11-es kanyarban az ausztrál Harrison Voight bemutatott egy highside bukást, a spanyol Angel Piqueras pedig már nem tudta elkerülni, így ő is kiesett. Az így maradt hat versenyző a géposztályra jellemző módon folyamatosan oda-vissza előzték egymást. A célvonalat a Red Bull Rookies Cup-ban is domináló spanyol José Rueda szelte át először – ám őt utólag egy hellyel hátrasorolták, a győzelem így a thai Tatchakorn Buasrié lett. Rajtuk kívül még az a David Salvador állhatott fel a dobogóra, aki a Moto3 VB-n John McPhee-t helyettesíti Max Biaggi alakulatában.

A futam felvétele ezen a linken nézhető vissza.