2024. március 28. 17:22
KezdőlapMotorsportIDM SSP300 - Számadó Máté versenye már a rajtnál véget ért

IDM SSP300 – Számadó Máté versenye már a rajtnál véget ért

Vasárnap a második versennyel folytatódott az IDM Supersport 300 bajnokság lausitzringi fordulója. A szombati futamon hazánk fia, Számadó Máté a 11. helyen futott be, ezáltal öt pont ütötte a markát. A csapat optimistán nyilatkozott:

A második futamra vasárnap 14 óra 05 perckor került sor. A verseny itt nézhető vissza, a rajt 3:06:15-nél kezdődik:

Számadó Máté sajnos pórul járt a vasárnapi futamon: a rajtnál történő helyezkedések során összeütközött az egyik versenyzőtársával, emiatt elesett. Bár ijesztő felvételek voltak, hála Istennek semmi baja sem lett Máténak. Senki sem gázolta el, a baleset után felállt, és maga tolta ki a motort. Nem sérült meg, de a versenyének azonnal vége lett. A szombati öt pontjához tehát nem gyűjtött többet.

A versenyen egy három-három KTM-ből és Kawasakiból álló hatosfogat szakadt el a mezőnytől: Lennox Lehmann, Troy Beinlich, Scott Deroue, Leo Rammerstorfer, Marvin Siebdrath és Jorke Erwig. A címvédő, egyben a szombati futamgyőztes Lennox Lehmann a hatodik kör elején a kavicságyban kötött ki, így a győzelem a többi öt versenyző között dőlt el.
Ez végül a kawasakis német Marvin Siebdrath-é lett, a KTM-es holland Scott Deroue lett a második, a szintén kawasakis német Jorke Erwig a harmadik.