2024. április 27. 07:19
KezdőlapMoto2Le Mans - körrekord Chantrától, rengeteg bukás a pénteki napon

Le Mans – körrekord Chantrától, rengeteg bukás a pénteki napon

Somkiat Chantra igen meggyőzően indította a francia versenyhétvégét a középső géposztályban, hiszen rögtön az első edzésen körrekordot motorozott. Eredményét senki nem tudta túlszárnyalni (hivatalosan), így a thaiföldi húzta be a pénteki edzéseket.

Chantra a Moto2 kategóriában, a Francesco Bagnaia által elért négy éve fennálló körrekord alá tudott menni, amikor az utolsó előtti körén 1:36.108-as időt motorozott. Ezzel a thaiföldi versenyző 0,155 másodperccel előzte meg Augusto Fernandezt. Stefano Manzi – aki továbbra is a sérült Keminth Kubot helyettesíti a Yamaha VR46 Master Camp csapatánál –  1:36.608-as időeredményt ért el, ami a harmadik helyre volt elég az olasznak.

Vietti végzett a hatodik helyen az első etapban. Canet 1:37.515-ös ideje csupán a 22. pozíciót jelentette számára.

A világbajnokságot vezető Celestino Vietti és Aron között történt incidens miatt vizsgálat folyt, miután a kockás zászló után összeütköztek Le Mans-ban. A visszajátszások azt mutatták, hogy Vietti megpróbált Canet belső oldalán haladni, amikor a Garage Vert dupla jobbos kanyarban (8-as kanyar) fordultak, ahol érintkeztek, ami mindkettőjük bukásához vezetett. Bár Canet-nek a még mindig a sérült bal orsócsontja miatt kellene aggódnia, a spanyol inkább azzal foglalkozott, hogy megdorgálja az olaszt.

Nem ők voltak az egyetlen baleset elszenvedői: Jorge Navarro, Jake Dixon és Marcel Schrötter is buktak az első edzésen.

Chantra délelőtt futott körrekordját Augusto Fernandez veszélyeztette a második szabadedzésen, túl is szárnyalta azt, azonban sárga zászló miatt érvénytelenítették idejét. A jelzést Marcel Schrötter bukása váltotta ki.

Így a Red Bull KTM Ajo legjobb idejét elérő versenyzője Pedro Acosta lett, aki az összesített időeredmények alapján a második helyen zárta a pénteki edzést, miután 1:36.166-os idővel a leggyorsabb volt az FP2-n, megelőzve Fernandezt.

Ahogy az azt megelőző MotoGP edzésen, úgy a Moto2 második gyakorlásán is több bukás történt. Sam Lowes is esett (elég elegánsan tette), de így is a negyedik helyen végzett az 1:36.403-as időeredményének köszönhetően.

Csapattársa, a Marc VDS versenyzője, Tony Arbolino csatlakozott hozzá az összesítettben az első ötben.

A világbajnoki pontversenyt vezető Celestino Vietti a 11. helyen áll a pénteki nap után, Canet pedig az utolsó Q2-es pozíciót jelentő, 14. helyről várhatja a szombati folytatást.

Vietti és Aron Canet FP1-en történt ütközése a versenybírák döntése nyomán nem igényelt további intézkedést.