2024. március 29. 12:43
KezdőlapMotorsportLe Mans - Rossi Moor pályacsúccsal az NTC polejában

Le Mans – Rossi Moor pályacsúccsal az NTC polejában

A Le Mans-i Bugatti pályán rendezett MotoGP Francia Nagydíj egyik betétfutama a Northern Talent Cup, amely sorozat 2022-es kiírásának ez a nyitófordulója. Az Oschersleben-ben rendezett előszezoni teszt alapján bizakodva várhatták a magyarok a szezonkezdetet. És a pénteki napon be is bizonyosodott, hogy okkal tették.

Pénteken két szabadedzést és egy időmérőt rendeztek a tizenéves srácok számára. Az első szabadedzésen a holland Loris Veneman (a korábbi Supersport VB-menő Barry Veneman fia) volt a leggyorsabb, közel egy másodpercet adott a másodikként záró Rossi Moornak. Ekkor Varga Tibi az 5., Vincze Martin a 8., Farkas Kevin a 11., Lőrinc László pedig a 18. helyen futott be.
A második edzésen mindenki javított a délelőtti idején: ekkor Rossi Moor csapattársa, az olasz Matteo Masili lett a leggyorsabb, őt Veneman és Moor követte – Masili és Veneman itt jobb időt futott, mint Moor tavaly felállított pályacsúcsa (1:50.533). Vincze Martin ismét 8., Varga Tibike 10., Farkas Kevin 16., Lőrinc László 24. helyen zárt.

Az időmérő azonban már magyar sikert hozott, ugyanis Rossi Moor a tavalyi év után ismét megszerezte a rajtelsőséget Le Mans-ban, 18 századot adva a holland Venemannak. Moor volt az első, aki bement 1:50 alá, de pár perccel a vége előtt Veneman is megtette ugyanezt, átvéve az elsőséget.  Az utolsó mért körében azonban Moor robbantott egy 1:49.688-as kört, ami új pályacsúcs is egyben. Az első sort a német Dustin Schneider teszi teljessé.

A debreceni Varga Tibike ezredre azonos időt futott Schneiderrel, ám a német srác ezt hamarabb teljesítette, így őt értékelték harmadikként, Tibort pedig negyedikként. Farkas Kevin a nyolcadik; Vincze Martin a 11., az újonc Lőrinc Laci pedig a 22. rajthelyet szerezték meg. Titino a hatodik helyről indulhat holnap.