2024. március 28. 15:23
KezdőlapSupersportEstoril - Aegerter hihetetlen körrekorddal nyerte az időmérőt

Estoril – Aegerter hihetetlen körrekorddal nyerte az időmérőt

Dominique Aegerter teljesen más dimenzióban motorozott a kvalifikáción, mint a mezőny többi része. Többször is javítani tudott a körrekordon, közel egy másodpercet vert a második helyezett Nicoló Bulegára.

A középső kategóriában is lesz hiányzó a forduló teljesítésén, Tom Booth-Amos bal bokasérülése miatt alkalmatlannak nyilvánították a versenyhétvége további teljesítésére.

Raffaele De Rosa motorja füstölt el az időmérő elején, amiért megkapta a piros-sárga zászlójelzést, ami arra szólította fel, hogy hagyja el az aszfaltcsíkot.

Aegerter már az edzés elején nagyon gyors volt, a mezőny nem tudta tartani a lépést a svájcival. A 2. szabadedzéshez hasonlóan nagyon konstans köröket motorozott és folyamatosan javított saját első helyezést érő idején. 7 perccel az edzés megkezdése után már új pályacsúcsot teljesített, a második helyen álló Bulegát ekkor 7 tizeddel előzte meg.

A második etapban elkezdtek javulni a köridők, de Aegerter ideje nem forgott veszélyben. A második helyért zajlott nagy csata, 7 versenyző volt 2 tizeden belül 2 perccel a kvalifikáció leintése előtt.

Az ekkor második helyen álló Caricasulo bukott 1,5 perccel az edzés vége előtt, amit számos versenyző próbálkozását rontotta el.

Aegerter a második etapban is tovább tudta javítani idejét. Hihetetlen motorozást mutatott be a kvalifikáción. Tekintve, hogy a svájci csak a második szakaszra tette fel az időmérésre fejlesztett SCX abroncsot, előrevetíti a futamra is dominanciáját. Aegerter még az utolsó körében is javítani tudott, így háromszor tudott körrekordot motorozni – ideje 1.39,046, amivel a kvalifikáció végére közel 1 másodperccel verte meg Bulegát a második helyen.

Van Straalen előkelő helyen zárta az időmérőt, ő végzett a 3. pozícióban. Sebestyén Péter csapattársa, Lorenzo Baldassarri ért fel a 4. helyre, megelőzve Cluzelt, Verdoiát, Caricasulót, Öncüt, Tuulit és Manzit az első tízben.

Sebestyén Péter a 15. helyen várhatja a délutáni futam rajtját.