2024. március 28. 15:39
KezdőlapSupersportEstoril - WSSP300: győzelem egy hajszállal és nagy felzárkózás utáni első hely

Estoril – WSSP300: győzelem egy hajszállal és nagy felzárkózás utáni első hely

Izgalmas hétvégét teljesített a Supersport 300 kategória mezőnye is. Az első futamon 0,041 másodperc választotta el a győztes Garciát a második helyezett Di Sorától. A második futamon Di Sora 30 helyet javítva, a mezőny végéről nyerte a versenyt.

Első futam

A WorldSSP300 első estorili futamán Marc Garcia mindössze 0,041 másodperccel előzte meg Samuel Di Sora-t a célban.

A Supersport 300 világbajnokság igazán izgalmasan kezdődött, ahol Marc Garcia megszerezte szezonbeli második győzelmét. Az egész futam alatt kiélezett csatát vívott Samuel Di Sora-val. Miután a duó el tudott nyúlni az üldözőktől, a futamgyőzelemért folytatott küzdelem az utolsó körben a célig tartott.

Garcia és Di Sora összedolgoztak, hogy elszakadjanak a mezőnytől: mindketten ügyesen használták a szélárnyékot – Di Sora a rajt- és célegyenesben, míg Garcia az 1-es kanyarban. Ez a séma egészen az utolsó két körig folytatódott, amikor Di Sora a 6-os kanyarban próbálkozott. Garcia az utolsó körben válaszolt az 1-es kanyarban, majd Di Sora a 3-as kanyarban átvette a vezetést. Az utolsó szektorban Garcia kihasználta Di Sora szélárnyékát, és a 12 körös verseny végén mindössze 0,041 másodperces előnnyel szerezte meg a győzelmet.

Garcia győzelme azt jelenti, hogy immár hat WorldSSP300-as győzelmet szerzett, amivel Scott Deroue-val és Adrian Huertas-szal egy szinten áll a kategória örökranglista harmadik helyén, valamint megszerezte a Yamaha 15. győzelmét és a spanyolok 28. győzelmét a WorldSSP300-ban. Di Sora második helyezése a Kawasaki 120. dobogós helyezését jelentette a Supersport300-ban, neki pedig a kilencediket, amivel egy szintre került a 2019-es bajnokkal, Manuel Gonzalezzel.

A lengyel Yuta Okaya a harmadik helyet szerezte meg hihetetlen Superpole teljesítménye után, ahol megdöntötte a körrekordot. Okaya előnye több, mint egy másodperc volt a negyedik helyen végző Victor Steeman előtt.

Bruno Ieraci lett az ötödik, mindössze 0,034 másodperccel Steeman mögött, míg Alvaro Diaz 0,006 másodperccel ért később célba. Lennox Lehmann végzett a 7. pozícióan, aki a 23. helyről küzdötte fel magát. Az újonc Matteo Vannucci ért be a célba a 8. pozícióban.

Ruben Bijmanra és Dirk Geigerre is szankciókat szabtak ki a versenyen: Bijman dupla, Geiger pedig hosszú körös büntetést kapott lassú motorozásért, ennek ellenére a 9. és 10. helyet tudták megszerezni a rendkívül szoros csatában kettejük között.

Második futam

Miután a rajtrács hátuljára sorolták vissza a guminyomás megsértése miatt, Di Sora felküzdötte magát az élre, és történelmi győzelmet aratott.

A 31. helyről indulva egy elképesztő felzárkózást vitt véghez Samuel Di Sora és pályafutása második győzelmét aratta az estorili forduló második futama során, három tizeddel megelőzve legközelebbi riválisait, amivel történelmet írt Portugáliában.

A 2. futam kezdete előtt a Leader Team Flembbo mindkét versenyzője, Di Sora és Sylvain Markarian is a rajtrács végéről volt kénytelen indulni a guminyomás megsértése miatt, de a francia Di Sora nem hagyta, hogy ez megakadályozza őt abban, hogy megszerezze második győzelmét és tizedik dobogós helyezését. Ezzel rekordot állított fel az SSP300 kategóriában a legalacsonyabb rajtpozícióból elért futamgyőzelem tekintetében. Di Sora gyorsan haladt előre, az első két és fél körben 23 pozíciót hozott, amivel az élcsoportba került. A futam végére 30 helyet ledolgozva nyerte a versenyt Di Sora.

Di Sora mögött Inigo Iglesias szerezte meg a második helyet, ami a negyedik dobogós helyezését jelentette a kategóriában. Mirko Gennai végzett a harmadik helyen, amivel az olasz pályafutása során másodszor állhatott ért célba az első háromban.

Kevin Sabatucci mindössze 0,089 másodperccel maradt le a dobogóról, őt követte Marc Garcia az ötödik helyen. Garcia a hatodik pozícióban látta meg a kockás zászlót, de egy pozíciót előrelépett, mivel Victor Steemant egy hellyel hátrébb sorolták, mert az utolsó körben elhagyta a pályát; ezzel a holland a 2017-es bajnok mögött a hatodik helyre került.

A francia Hugo De Cancellis lett a hetedik, mindössze két tizeddel lemaradva Steemantól. A poleból induló Yuta Okaya a nyolcadik, míg csapattársa Ruben Bijman a kilencedik helyen végzett. Az első tízbe a német Dirk Geiger fért még be.