2024. március 29. 10:02
KezdőlapMotorsportMugello - Görbe Soma a negyedik sorból rajtolhat

Mugello – Görbe Soma a negyedik sorból rajtolhat

Ahogyan írtuk, a festői Toszkánában fekvő Mugello nemcsak MotoGP-t, hanem a MotoE világkupát és a Red Bull Rookies Cup-ot is vendégül látja a hétvégén.

Vasárnap még nem volt biztos, hogy a HUMDA támogatásával versenyző Görbe Soma elindulhat, mivel a múlt hétvégi második JuniorGP futamon elesett, és megsérült a lába. Ám a sérülés szerencsére nem akadályozta meg abban Somát, hogy ott lehessen Mugelloban.

Első szabadedzés

A délelőtti meneten Soma a 15. pozíciót szerezte meg, hátránya ekkor még két és fél másodperc volt a hazai menő Filippo Farioli mögött (a második helyezett José Rueda is csak szűk nyolc tizedet kapott tőle).

Második szabadedzés

A délutáni gyakorláson Soma a 13. lett, jó fél másodpercet javítva a délelőtti köridején, és a megint első Fariolitól már csak 1,8 szekundumra maradt el.
A két edzés összesített eredménye alapján Soma 13-ként zárt a 24 versenyzőből.

Időmérő

A kora esti kvalifikációra mindegyik versenyző begyújtotta a rakétáit: szinte a teljes mezőny javított egy-két másodpercet a szabadedzéses ideihez képest. Soma is így tett: 2:04 helyett 2:02-es kört futott ekkor, és a tizedik rajthelyet szerezte meg, tehát a negyedik sor elejéről várhatja szombat és vasárnap délután a rajtlámpa kialvását. Soma helyzetét némileg nehezíti, hogy az előző fordulóból hoz magával egy hosszú körös büntetést, amit a szombati verseny első három körében kell majd letöltenie.
A szabadedzésekhez hasonlóan az időmérőt is Farioli uralta, így az övé a mugelloi pole – igaz, előnye már kisebb volt, mint a tréningeken. Mellőle a spanyol Angel Piqueras és a szintén olasz Luca Lunetta indulhat majd.