2024. április 19. 20:46
KezdőlapMoto3Katalán Nagydíj: Guevara 2/2-vel indított pénteken

Katalán Nagydíj: Guevara 2/2-vel indított pénteken

Izan Guevara diktálta a tempót a Katalán Nagydíj mindkét pénteki szabadedzésén. Nem tudták még nagyon megszorongatni sem.

Izan Guevara kiváló formában teljesítette a legutóbbi Olasz Nagydíjat, és csak egy pályaelhagyás fosztotta meg a győzelemtől Mugellóban. Ott tehát nem jött össze szezonbeli második győzelme, az ugyanis így Sergio García ölébe hullott. Guevara ezzel együtt úgy tűnik, ugyanúgy tudja folytatni a bajnokságot, ahogy azt Olaszországban abbahagyta.

Az első szabadedzés végén futott ideje, egy 1:48.675 ugyanis a legjobbnak bizonyult délelőtt, ezt Daniel Holgado majdnem két tizeddel követte. Dennis Foggia tőlük még egy tizeddel lemaradva zárta a harmadik helyen a délelőtti gyakorlást, őket Jaume Masia és Tatsuki Suzuki követte még a top 5-ben.

Andrea Migno hatodikként zárta a délelőtti edzést, de az ő lemaradása már fél másodperc fölött volt. A top 10-ben még a legutóbbi futamgyőztes García, Tatay, valamint Muñoz és Toba nevét találtuk. Az első szabadedzés alapvetően békésen lezajlott, hiszen az egyetlen nagyobbat hibázó versenyző Carlos Tatay és Deniz Öncü voltak.

A délutáni második gyakorlásra fordulva a közvetlen élmezőny nem igazán tudott javítani a köridején. Az első négy helyezett így maradt a nap összesített eredménylistájának is az élén, Guevara, Holgado, Foggia, Masia sorrendben. Ők voltak egyébként az a 4 motoros, akik 1:48-cal kezdődő köridővel körbeértek a Circuit de Barcelona-Catalunya aszfaltcsíkján.

A második edzés során már bukásokat is láttunk, ilyen volt például Tatsuki Suzuki momentuma is:

Az első két olyan motoros, aki délután futott jobb kört, két japán, Suzuki és Yamanaka voltak. Előbbi néhány ezredet faragott délelőtti körén, Yamanaka viszont több mint négy tizedet. Ők zárták a pénteket az ötödik-hatodik helyen. Migno nem tudott a délelőtti ideje közelébe menni, ezzel pedig a japánok mögé visszaszorulva hetedik lett a nap végén, mögé Toba, Sergio García és Deniz Öncü jöttek még be a top 10-be.