KezdőlapSuperbikeThruxton BSB - O'Halloran az élen a pénteki napon

Thruxton BSB – O’Halloran az élen a pénteki napon

A Brit Superbike soron következő fordulójának nyitónapját Jason ‘OHalloran zárta az élen Thruxtonban – az első edzésen bekövetkezett bukása után.

Első szabadedzés

Mindössze 0,003 másodperc választotta el a McAMS Yamaha két versenyzőjét a Brit Superbike Bajnokság SUPERPICKS első szabadedzésén. A regnáló bajnok Tarran Mackenzie az utolsó percekben az élre állt, míg Jason O’Halloran elesett.

O’Halloran a nyitóedzés nagy részében az élen állt, de Mackenzie kicsi előnnyel az élen tudott végezni, az első három helyezettet pedig Bradley Ray zárta.

Peter Hickman az FHO Racing BMW-vel erős edzést teljesített, és a negyedik helyen végzett, megelőzve az FS-3 Kawasakival versenyző Lee Jacksont, aki az első ötöt zárta.

Leon Haslam a múlt hétvégi suzukai 8 órás versenyen elért dobogós helyezését követően visszatért a BSB-be, a hatodik helyet szerezte meg az iForce Lloyd and Jones BMW-n debütáló Luke Mossey előtt.

A következő két pozíciót Danny Kent és Tom Sykes szerezte meg, az első tíz helyezettet pedig Kyle Ryde zárta. A 2014-es Moto2-es világbajnok Tito Rabat debütált a BSB-ben, és a TAG Honda csapatával Superbike-on teljesítette első köreit a pályán.

Nem akármilyen segítői vannak, mint a Superbike világbajnokságban versenyző Scott Reddig és brit riválisa Tom Sykes.

Második szabadedzés

Jason O’Halloran vezetésével zárult a pénteki nap Thruxtonban, az ausztrál várhatja a szombati napot az első helyen A McAMS Yamaha versenyzője a nyitóedzésen történt bukását követően 0,072 másodperccel előzte meg Ray-t a második gyakorláson.

Az ausztrál a második edzés utolsó öt percében foglalta el a pozíciót az élen, ahol mindössze 0,9 másodperc választotta el az első 15 versenyzőt. O’Halloran fokozta a tempót, hogy hátrasorolja Peter Hickmant a második helyre. Ray legjobb körideje az edzés utolsó körén jött, amikor a második helyre ugrott, ezzel kiszorítva Tom Sykes-ot a top 3-ból.

Glenn Irwin lett az ötödik, megelőzve Kyle Ryde-ot, Danny Kent pedig a hetedik helyen végzett az edzésen, megtartva pozícióját Lee Jackson előtt.

Tommy Bridewell lett a kilencedik, mindössze 0,004 másodperccel lemaradva az előtte végző Jacksontól, míg az első tizet Ryan Vickers zárta.

A regnáló bajnok McKenzie a 11, míg Leon Haslam a 12. helyet szerezte meg. A Brit Superbike-ban debütáló Tito Rabat a 30. helyet érte el.