2024. április 20. 00:29
KezdőlapSuperbikeThruxton BSB - Elképesztő befutók: O'Halloran, majd MacKenzie győzött

Thruxton BSB – Elképesztő befutók: O’Halloran, majd MacKenzie győzött

A McAMS Yamaha ismételten nagyon sikeres hétvégét zárt – Jason O’Halloran 2, míg MacKenzie 1 futamot húzott be a hétvége folyamán.

Második futam

Jason O’Halloran egy szenzációs utolsó kört követően megszerezte a győzelmet, Tarran Mackenzie-t és Bradley Rayt megelőzve az első három helyezettet mindössze 0,165 másodperc választotta el.

Az utolsó kör úgy kezdődött, hogy Ray vezette a triót a célvonalon, de O’Halloran egy döntő mozdulatot tett Churchnél, és a Yamaha versenyzőt a belső íven előzte meg. Ray azonban visszavágott, és a Club Chicane-ba vezető nagy sebességű bejáraton utoljára még megelőzte, de Mackenzie is ott volt velük. A trió egymás mellett haladt, de a címvédő fékezett a legkeményebben.

Mackenzie vezetett O’Halloran és Ray előtt a Clubban, de az utolsó kanyar után az ausztrálnak sikerült a legjobban kigyorsítania, és mindössze 0,079 másodperccel előzte meg McAMS Yamaha csapattársát a célban, Ray pedig a harmadik lett. A célban mindössze 0,165 másodperc választotta el az első három helyezettet, O’Halloran győzelme a második volt a hétvégén.

Peter Hickman a szezon legjobb eredményét érte el negyedik helyezésével; a verseny korai szakaszában az élcsoportban volt, és elég nagy különbséget tudott tartani az üldöző Lee Jackson és Glenn Irwin párossal szemben.

Rory Skinner a hetedik leggyorsabb volt az második futamon, Danny Buchan pedig a záró szakaszban a nyolcadik helyre lépett előre Leon Haslam és Tommy Bridewell előtt, akik az első tízet zárták.

Harmadik futam

Tarran Mackenzie bebizonyította, hogy Thruxtonban le lehet győzni Jason O’Hallorant, Bradley Ray pedig ismét a dobogóért küzdött. A trió újabb izgalmas célba érést biztosított.

A futam hasonlóan alakult, mint a nap első futama, az O’Halloran-MacKenzie – Ray trió elhúzott. Ezúttal Mackenzie volt az élen a McAMS Yamahával, miközben csapattársa, O’Halloran próbált spórolni a gumikkal, mivel az időjárás párássá vált a pályán. A Church ismét a legtöbb akció helyszíne volt. O’Halloran ismét használta kedvenc előzési helyét, miután Ray a tizenhatodik körben a második kanyarban megelőzte őt.

Két körrel a futam vége előtt a címvédő visszavette a vezetést. Az ausztrál az utolsó előtti körben ismét megpróbálkozott Church-ben, és az első helyre került, Mackenzie pedig nem tudta kihasználni a szélárnyékot az előzéshez.

Az utolsó körben mindhárom versenyző szenvedett, mivel a gumik tapadása visszaesett a hőségben. Ray úgy tűnt, hogy megússza az utolsó körös izgalmakat és el tud húzni riválisai előtt, de Mackenzie hamarosan visszatért. A duó együtt fordult rá a célegyenesre, és egy újabb célfotó után Mackenzie lett az első.

Ray végül éppen csak lemaradt a győzelemről, mindössze egy hajszálnyi,  0,019 másodpercnyi különbség akadályozta meg, hogy felálljon a dobogó legfelső fokát.

Ray belerondított a McAMS 1-2 sorozatba ezzel. O’Halloran a harmadik helyen zsinórban tizenkettedik dobogós helyezését szerezte meg.

Peter Hickman nem tudott célba érni technikai probléma miatt. A motor problémája előtt tudta tartani a tempót az élmezőnnyel. Glenn Irwin a mögötte lévő pozícióért folytatott versenyt vezette, és megörökölte a negyedik helyet, amit meg is tudott őrizni a futam végéig.

Lee Jackson lett az ötödik, kicsivel megelőzve Leon Haslamot a hatodik helyen. Tommy Bridewell jó formában volt hazai pályáján, a hetedik helyre küzdötte fel magát. Andrew Irwin ismét nagyot lépett előre és a nyolcadik helyen végzett. Rory Skinner és Tom Sykes zárták az első tíz helyezést.