2024. április 19. 13:00
KezdőlapSuperbikeMotoAmerica - Gagne duplázott és vezeti a tabellát

MotoAmerica – Gagne duplázott és vezeti a tabellát

Jake Gagne tökéletes hétvégét futott – pole pozíció, új körrekord, két győzelem és a bajnokság pontversenyének vezetése.

Első futam

Jake Gagne, aki a nap folyamán korábban a pole pozíciót szerezte meg egy új körrekorddal, a pittsburghi fordulón a MotoAmerica sorozatban, mindhárom rajtnál és a verseny három szakaszának minden egyes körét vezette, így megszerezte pályafutása 26. győzelmét.

Gagne győzelmével öt pontott hozott a sorozatot vezető Danilo Petruccival szemben, aki második helyen végzett. Gagne 2,064 másodperccel Petrucci előtt haladt át a célvonalon a három részből álló verseny végén, Petruccit a Westby Racing versenyzője, Mathew Scholtz és Gagne csapattársa, Cameron Petersen üldözte a célig, a három versenyzőt mindössze 0,417 másodperc választotta el egymástól az öt körös sprint végén.

A második helyezés a rendkívül következetes Petrucci 13. dobogós helyezése volt az eddigi 15 versenyen, az olasz minden egyes újraindításnál mindent megtett, hogy megpróbáljon Gagne-ra tapadni.

Scholtz harmadik helyig tartó versenye kalandos volt. A három héttel ezelőtt elszenvedett bal csuklótöréssel versenyző dél-afrikai versenyzőnek le kellett térnie a pályáról, hogy elkerülje Richie Escalante-t, aki hibázott és bukott a verseny első körében. Scholtz így a hetedik helyről kezdhette meg a felzárkózást, amikor az első piros zászlót belengették a hetedik körben. Scholtz aztán a második újraindításnál is előretört, és Petersennel csatázott, amikor újabb piros zászlós megszakítás jött. A verseny utolsó szakaszában Scholtz megelőzte honfitársát, Petersent, és a trió – Petrucci, Scholtz és Petersen – szorosan egymás mögött haladt át a célvonalon.

Jake Lewis let az ötödik, 9,5 másodperccel lemaradva Petersen mögött, és egy tizedmásodperccel megelőzve honfitársát, Hayden Gillim-et, aki Hector Barberát tartotta maga mögött. Cycle Racing versenyzőjét, Hector Barberát. Corey Alexander lett a nyolcadik, míg Ashton Yates és David Anthony zárta a top 10-et.

Az első piros zászlót akkor oka egy technikai probléma volt, Ezra Beaubier parkolta le BMW-jét a pálya szélén. A második piros zászló akkor került elő, amikor Jeremy Coffey elesett, és a bukótérben volt. A két versenyzőn kívül még PJ Jacobsen kényszerült idejekorán befejezni a futamot.

Második futam

Jake Gagne hétvégéje a Pittsburgh International Race Complexben tökéletesen sikerült. A MotoAmerica regnáló bajnoka egyszer sem hibázott, így az eredmény pole pozíció, új körrekord, két győzelem és a bajnokság pontversenyének vezetése lett.

A vasárnapi futamon megszerezte szezonbeli 10. és pályafutása 27. győzelmét, amellyel az összesített tabellán is átvette a vezetést Danilo Petruccitól.

Gagne már a rajtnál elhúzott, és előnyét a 17 körös verseny végéig meg is tartotta. Mathew Scholtz a hatodik helyről a másodikra küzdötte fel magát, és megelőzte a bajnokságot akkor vezető Danilo Petruccit. Ezt a helyet a célba érkezésig meg is tartotta. Ezzel Gagne négy plusz bajnoki pontot szerzett, ami egy pont előnyt jelent Petrucci előtt.

Scholtz, aki három csonttöréssel a bal csuklójában versenyzett, végül 4,8 másodperccel maradt le Gagne mögött és 1,9 másodperccel Petrucci előtt ért be a célba, aki a harmadik helyével 16 versenyen a 14. dobogós helyezését szerezte meg.

Gagne csapattársa, Cameron Petersen Petruccival küzdött a dobogóért, de végül a negyedik helyen intette le a kockás zászló. PJ Jacobsen lett az ötödik, alig megelőzve Richie Escalante-t. Mindkét versenyző a szombati első futamban történt bukásokból jött vissza. Hayden Gillim a hetedik helyen végzett, ami egy kicsit kárpótolta őt a Yuasa Stock 1000-es futamban történt balesetéért. Gillim alig egy másodperccel előzte meg Hector Barberát, akit két öt másodperces büntetéssel sújtottak – az egyiket a kiugráért a rajtnál, a másikat pedig a sikán átvágásáért. Jake Lewis és Ashton Yates zárta a top 10-et.

Gagne (290) 1 ponttal vezeti a tabellát Petrucci (289) előtt, Petersen pedig 241 ponttal a harmadik.

DNS Ryan Burke Burke Racing YAM DNS

A MotoAmerica Medallia Superbike bajnokság szeptember 9-11. között folytatódik az utolsó előtti fordulóval a New Jersey Motorsports Parkban, a New Jersey állambeli Millville-ben.