2024. április 24. 06:38
KezdőlapSuperbikeSnetterton BSB - Ray-é a futamgyőzelem, három hely kiadó még a Showdownban

Snetterton BSB – Ray-é a futamgyőzelem, három hely kiadó még a Showdownban

Bradley Ray nyerte az első futamot. A Showdownban Lee Jackson és Glenn Irwin is biztosította helyét, így 3 kiadó hely maradt a vasárnapi két futam előtt.

Időmérő edzés

Christian Iddon megszerezte első pole pozícióját a 2022-es Brit Superbike Bajnokság szezonjában Snettertonban.

Jason O’Halloran számára csalódást keltő volt a kvalifikáció kezdete, mivel a McAMS Yamaha versenyzője az utolsó körök után kiszorult a Q2-be továbbjutó versenyzők közül. Hasonlóképpen Leon Haslam is lemaradt a Q2-ről.

Amikor a Q2 elkezdődött, Danny Kentnek műszaki problémája adódott, és mivel olaj került a pályára, piros zászlós megszakítás következett. Az újraindítás után Iddon kezelte legjobban a vizes körülményeket, Kyle Ryde tudta őt megközelíteni, az edzés utolsó körén 0,164 másodpercen belülre került.

Tommy Bridewell egészítette ki az első sort, aki Glenn Irwint megelőzve a harmadik pozícióba kvalifikálta magát. Bradley Ray lett az ötödik, Tarran Mackenzie előtt. Takumi Takahashi egy újabb erős edzést teljesített, és a hetedik helyen végzett, amivel a szezonbeli legjobb rajtelsőségét szerezte meg. Tom Sykes, Peter Hickman és Rory Skinner jutott be a top10-be.

Sprintfutam

Bradley Ray elsöprő győzelmet aratott a Brit Superbike Bajnokság hétvégi nyitó futamán Snettertonban. A Rich Energy OMG Racing Yamaha versenyzője az eBay sprintversenyen 2,437 másodperces előnnyel látta meg a kockás zászlót.

A hétvége nyitófutamát kétperces néma csend előzte meg a rajtrácson, tisztelegve Őfelsége, II. Erzsébet királynő előtt.

A futam kezdetén Ray átvette a vezetést, az első körben Danny Buchan Showdown esélyeit megnehezítette, hogy balesetbe keveredett Ryan Vickersel és Josh Owens-el. Az incidens miatt a BMW biztonsági autóját kellett bevetni. Amikor a verseny újraindult, Ray állt az élre, és végül sikerült egy magabiztost előnyt kimotoroznia, győzelmét senkinem veszélyeztette.

Tarran Mackenzie a rajtnál visszaesett, de átverekedte magát a mezőnyön, és a nyolcadik körre a második helyre küzdötte fel magát. Mackenzie képes volt elhárítani Kyle Ryde támadásait, így újra dobogóra állhatott. Ryde a holnapi döntő két futamra 30 pontos előnnyel indul a kilencedik helyen álló Buchan előtt.

Christian Iddon a szezon legjobb eredményét érte el negyedik helyével. Leon Haslam lenyűgöző teljesítményt nyújtott, és a 21. helyről az ötödik helyig küzdötte fel magát, így életben tartotta a Showdownban való szereplés esélyét.

Lee Jackson hatodik lett a futamon, értékes pontokat szerezve, amivel biztosította helyét a rájátszásban, és ezzel mindkét Cheshire Mouldings FS-3 Kawasaki versenyző részt vehet a további küzdelmekben. Tom Sykes lett a hetedik, megelőzve Hickman, Glenn Irwint és Danny Kentet az első tízben. Irwin szintén biztosította helyét a Showdownban.

Öt versenyző már biztos résztvevője a Showdownnak, így három hely maradt kiadó, amire hat versenyzőnek van matematikai esélye a vasárnapi két futam előtt.