2024. április 20. 08:37
KezdőlapMotoGPSepang - Binder a leggyorsabb pénteken

Sepang – Binder a leggyorsabb pénteken

A Red Bull KTM versenyzője, Brad Binder motorozta a leggyorsabb kört az FP1-en és egyben a pénteki napon a Malajziai Nagydíjon. A délutáni edzést eső zavarta meg, így nem tudtak javítani a versenyzők délelőtti idejükön.

A dél-afrikai 1:59.479-es időt motorozott a péntek délelőtti utolsó körén, ami a pénteki nap végéig kitartott a változó körülmények között. A második helyen Alex Rins végzett 0.097 másodperces hátránnyal, míg a harmadik Marc Márquez lett.

Fabio Quartararo a hetedik, a világbajnokságot vezető Francesco Bagnaia pedig a 11. helyet szerezte meg a délelőtti első szabadedzésen.

Marc Márquez mögött Enea Bastianini lett a negyedik Joan Mir, Martín és Quartararo előtt,

Aleix Espargaró a 8-as kanyarban bukott, így csak néhány kört tudott megtenni a pályán, a második motorjával technikai problémái adódtak.

A vegyes időjárású délutáni második gyakorláson  Cal Crutchlow volt a leggyorsabb, miután későn váltott slick Michelin gumikra. A délutáni 2:05.710-es referenciaideje azonban több másodperccel maradt el attól az 1:59.576-tól, amelyet Binder a nap korábbi részében ért el, amikor a pálya teljesen száraz volt. Francesco Bagnaia  jelenleg a Q2-es helyeken kívül van, miután az FP1-en mindössze 0,003 másodperccel maradt le az első 10 helyről.