2024. április 18. 21:16
KezdőlapMotorsport54. Makaói Nagydíj: Finn rajtelsőség a kaszinóvárosban

54. Makaói Nagydíj: Finn rajtelsőség a kaszinóvárosban

Pénteken rendezték a három év szünet után visszatérő Makaói Nagydíj időmérő edzéseit. A két kvalifikáció összetett eredménye alapján a szabadedzésen is első finn Erno Kostamo (nyitóképünkön – szerk.) szerezte meg a pole pozíciót a szombati két futamra.

Íme az időmérő edzések felvétele: az első a videó legelején, a második 5:30:30-nál kezdődik (Katt. a ‘Megtekintés a Facebookon-ra’)

A 31 éves Kostamónak jó esélye van arra, hogy holnap ő legyen az első finn győztese a legendás viadalnak, valamint 1997 után az első olyan nyertes, aki nem az Egyesült Királyságból származik: a svájci Andreas Hoffmann diadala óta kizárólag angol, skót és északír motorosok szelték át elsőként a célvonalat.

Az első sort szintén kontinentális versenyzők teszik teljessé: a német David Datzer közel két másodperccel lemaradva lett a második, míg az első utcai versenyét teljesítő portugál (félig dél-afrikai) Sheridan Morais pedig három és fél másodperc hátrányban a harmadik.

sheridanmorais
Sheridan Morais az első sorba kvalifikált élete első utcai versenyén. Fotó: Sports Bureau of Macao SAR Government

Moraistól azonban mindössze három ezredre marad el a legjobb brit versenyző, Rob Hodson. Ő egy tizeddel előzi meg a svájci Lukas Maurert, és két másodperccel a korábbi Hondával versenyző rutinos André Pirest.

A verseny első női indulója, a holland Nadieh Schoots a 13. rajthelyet szerezte meg. A francia Timothée Monot a 110%-os limitidőn kívüli köridőt teljesített, egyelőre nem tudni, hogy a zsűritől megkapja-e a rajtengedélyt. A brit Matt Stevenson egyik kvalifikáción sem teljesített mért kört.

Matt STEVENSON GBR BMW

A mezőnyre holnap vár egy húszperces bemelegítő edzés, valamint két, egyenként nyolckörös verseny. Magyar idő szerint a Warm-up  00:30-kor, az első verseny 03:35-kor, a második pedig 09:10-kor kezdődik – bár meg kell jegyeznünk, hogy Makaóban szinte mindig csúszik a program, mivel nagyon gyakran történik piros zászlós baleset.

Az egész napi programot élőben közvetítik a sorozat weboldalán, valamint Facebook-oldalán.