2024. március 28. 19:41
KezdőlapSuperbikePhillip Island: Rea nyeretlenségi sorozata megtört

Phillip Island: Rea nyeretlenségi sorozata megtört

Az időjárás rendesen felforgatta a Superbike mezőnyének első futamát, amelynek végén Rea örülhetett és véget ért 24 futam óta tartó nyeretlenségi sorozata.

Álvaro Bautista jól kapta el a rajtot és megtartotta a vezetést a futam elején. Néhány kör után azonban Jonathan Rea állt az élre a spanyol és Razgatlıoğlu előtt. A török is megelőzte Bautistát, majd érkezett Alex Lowes is, aki szintén elment a ducatis mellett. Bautista ezt azonban nem hagyta annyiban, egy rövid csata alakult ki kettőjük között.

Razgatlıoğlu érte utol Rea-t és át is vette a vezetést 17 körrel a leintés előtt. Rea azonban motiváltan motoroztt és 1 körrel később visszaállt az élre, mögé pedig felzárkózott Alex Lowes. Lowes gyorsabb volt Rea-nél, nem is várt sokáig és megelőzte csapattársát. A futam ezen szakaszán már sütött a nap a pálya felett, így izgalmasnak ígérkezett a hátralévő 15 kör, hiszen a mezőny vizes pályára alkalmas abroncsokon versenyzett, a száradó pálya pedig nem kifejezetten kedvezett ezeknek a gumiknak. Syharin és Fores voltak az elsők, akik a boxba mentek slick gumikért.

Alex Lowes az élen előnyt tudott kimotorozni Rea és Bautista előtt. Rea és Razgatlıoğlu nagyon jó ütemben kigurult a boxba slick gumikért, míg Lowes és Bautista a pályán maradtak.

A mezőny nagy része ekkor lecserélte az abroncsokat. Teljesen felfordult a sorrend a kerékcserék miatt, 11 körrel a leintés előtt továbbra is Lowes állt az élen, aki később ment ki a slick gumikért, mint riválisai.

A Kawasaki csapata nagyon gyorsan abszolválta a kerékcserét, amivel Rea nagy előnyre tett szert Razgatlıoğlu előtt. Lowes késői cseréje nem volt kifizetődő, Bautista mögé tudott csak visszatérni a pályára, a 7. helyen. A futam felénél az élen Redding körözött Kyle Smith előtt, akik nem mentek ki slick gumikért, Rea pedig már a 3. helyen haladt.

9 körrel a leintés előtt a BMW is elszánta magát az abroncs-cserére, Redding is begurult a slick gumikért. Kyle Smith azonban továbbra sem ment a pitbe. Hatalmas volt a tempókülönbség, Rea 8 körrel a leintés előtt elment Smith mellett és az élre állt. Eközben Alex Lowes elkezdte a visszazárkózást, 5 körrel a leintés előtt visszaküzdötte magát a dobogóra.

Rea előnye az élen a leintés előtt 4 körrel már 5,4 másodperc volt, Razgatlıoğlu pedig 10 másodperccel haladt Lowes előtt a második helyen.

2 körrel a leintés előtt van der Mark számára bukása következtében idejekorán ért véget a futam.

Rea magabiztos előnnyel fordult rá az utolsó körre, hogy megtörje 24 futam óta tartó nyeretlenségi sorozatát. Az északír végül behúzta a futamgyőzelmet Razgatlıoğlu és Lowes előtt. A top 10-et Locatelli, Bautista, Gerloff, Bassani, Vierge, Baz és Nagashima zárta. Klye Smith kockázatos stratégiája, miszerint nem ment ki gumit cserélni, kifizetődött számára és a 12. helyen pontokat tudott szerezni.

Bautista múlt heti bajnoki címe után a vörösök ezúttal a csapat -és gyártói címet ünnepelhették, teljessé téve az elképesztő Ducati szezont.