back to top
2025. november 28. 19:04
További
    KezdőlapMotoGPMegműtötték Ogurát, még kérdéses az aragóniai indulása

    Megműtötték Ogurát, még kérdéses az aragóniai indulása

    Ai Ogura sikeres műtéten esett át a Brit Nagydíj hétvégéjén elszenvedett sérülése után. A japán versenyző már elkezdhette a rehabilitációt, azonban még kérdéses, hogy az Aragóniai Nagydíjon motorra ülhet-e. Még időre van szüksége, de ettől függetlenül mindent megtesz a célért, annak ellenére, hogy korlátozottak a lehetőségei.

    Mint arról mi is beszámoltunk, Ai Ogura brit versenyhétvégéje nem tartott sokáig. Az újonc versenyző a pénteki első szabadedzés utolsó perceiben bukott. Már az első képeken jól lehetett látni, hogy erősen biceg. A délutáni edzésen mindössze egy kört tudott megtenni, majd eltűnt a garázs mélyén. Egy nappal később pedig érkezett a bejelentés, miszerint Ogura jobb sípcsontjának tetején törést szenvedhetett, ezért kihagyja a hétvége további szakaszát.

    Sérülés miatt kihagyja a silverstone-i hétvége további részét az Aprilia újonca

    A japán pilóta kapcsán azóta megnyugtató információk érkeztek. Kenyéradója, a Trackhouse szerdán bejelentette, hogy sikeres műtéten esett át. A kommüniké arra is kitért, hogy az MRI-vizsgálat egy további, kisebb csontdarab elmozdulását is mutatta, melyet a beavatkozás alatt szintén helyrehoztak. Ogura már elkezdhette a rehabilitációt, és abban bíznak, hogy a jövő heti Aragóniai Nagydíjon már ott lehet a rajtrácson.

    Arra még minden bizonnyal néhány napot várnunk kell, hogy kiderüljön, a 24 éves pilóta ténylegesen elutazhat-e a soron következő versenyhétvégére. Amennyiben zöld jelet kap, abban az esetben is a fordulót megelőző csütörtökön biztosan jelenése lesz dr. Ángel Charténak, a MotoGP főorvosának szobájában. A protokoll szerint ugyanis ő adhatja meg a végső rajtengedélyt, bár ezen az akadályon már viszonylag kis eséllyel buknak el a versenyzők.

    „Megvolt a műtét – erősítette meg a Trackhouse versenyzője. – Úgy gondolom, minden remekül ment, és egészen jól érzem magam a térdem kapcsán. Még egy kis időre van szükségem ahhoz, hogy visszanyerjem a százszázalékos formámat. Még nehéz arról beszélni, hogy ott leszek-e Aragóniában. Megpróbálom, amit tudok, hogy felépüljön a lábam, de ezekben a szituációkban nem sokat lehet csinálni. Megteszem, amit tudok, és felkészülünk a következő versenyre.”

    A Trackhouse főnöke már felkészült, hogy előbb-utóbb el fogja veszteni pilótáját

    Fontos azonban arról megemlékezni, hogy amennyiben Ogura Aragóniában nem állhat rajthoz, abban az esetben még nem kell a pótlásáról gondoskodni. Viszont, ha elhúzódik a sérülése, akkor az Aprilia elég nehéz helyzetbe kerül. Mint ismeretes, első számű tesztpilótájuk, Lorenzo Savadori jelenleg Jorge Martínt helyettesíti, aki először a sepangi felkészülésen, majd egy privát teszten, végül a Katari Nagydíj főfutamán sérült meg.

    A címvédő mellett Luca Marinira is minden bizonnyal hosszú kihagyás vár. Az olasz versenyző szerdán Japánban szenvedett tesztbalesetet, aminek következtében súlyos sérülésekkel, de stabil állapotban került kórházba. A további részleteket az alábbi cikkben érik el.

    Marini tesztbalesetet szenvedett, súlyos sérülésekkel szállították kórházba