2024. március 28. 19:20
KezdőlapMoto2Termas - Vietti a futamgyőztes a bukásokkal teli versenyen

Termas – Vietti a futamgyőztes a bukásokkal teli versenyen

A Mooney VR46 versenyzője, Celestino Vietti nyerte a Moto2-es futamot Termasban, Somkiat Chantra és Ai Ogura előtt. Az olasz tovább növelte előnyét a bajnokságban.

Szombaton a 16 éves Fermin Aldeguer pole pozíciójával ő lett minden idők legfiatalabb versenyzője, aki első helyezést szerzett időmérő edzésen. A Boscoscuro versenyzője mellett Augusto Fernandez és az olasz Tony Arbolino indulhatott a 23 körös futamon az első sorból.

Aldeguer kapta el legjobban a rajtot és az első kanyar után élre állt a versenyben. A futam rögtön egy bukással indult, Augusto Fernandez esett el az első kanyarban, miután összeakadt Ai Ogurával. Nem ez volt az egyetlen bukás az első körben, hiszen a kategóriában újonc Niccolo Antonelli és Sean Dylan Kelly szintén az első körben dobta el versenygépét az 5-ös kanyarban.

A hétvégén jól teljesítő Zonta van den Goorbergh számára szintén korai véget ért a futam, ő a 2-es kanyar áldozata lett.

A 3. körben Aldeguer állt az élen, őt követte Celestino Vietti és az indonéziai versenyen győztes Somkiat Chantra. Nem kellett sokat várni a VR46-os olasz pilóta előzésére, a 4. körben átvette a vezetést. A versenyt vezető páros, Vietti és Aldeguer hat tizedmásodperces előnyre tett szert Chantra előtt. A thai versenyző mögött Aron Canet és Tony Arbolino haladt. Ekkor a top tizet Ai Ogura, Jake Dixon, Bo Bendsneyder, Albert Arenas és a Moto3 világbajnok Perdo Acosta alkotta. Acosta nagyot lépett előre, miután a 17. helyről kezdte a nagydíjat.

A 7. körben érkezett a dráma, Vietti és Aldeguer összeakadtak, ami a fiatal spanyol versenyző bukásával végződött (az esetet vizsgálták, de versenybalesetnek minősítették a sportfelügyelők) a 13-as kanyarban.

Úgy tűnik a 13-as kanyar nem kedvence Viettinek, hiszen 11 körrel a futam vége előtt ismét rontott itt, így Chantra átvette a vezetést. A thai versenyző élre állása nem tartott sokáig, hiszen a következő körben az olasz visszavette a vezető helyet.

Nyolc körrel a kockás zászló előtt Vietti már 0,5 másodperccel vezetett Chantra előtt. Canet hét tizeddel maradt el a thai mögött, éppen csak megelőzve a japán Ai Ogurát.

A bukások folytatódtak a futamon: A helyi hős Gabriel Rodrigo látványosat bukott a 20. körben, de Jorge Navarro és Lorenzo Dalla Porta is eldobták motorjukat és kiállni kényszerültek. Két körrel a vége előtt már csak 19 versenyző körözött a termasi aszfaltcsíkon.

Celestino Vietti már nem adta ki kezéből a vezetést és megszerezte második Moto2-es futamgyőzelmét. Valentino Rossi tanítványa ezzel tovább növelte előnyét a világbajnokságban. A második helyen Somkiat Chantra ért célba, aki ezzel az összesített tabellán a harmadik helyet foglalja el. A harmadik helyért folytatott csatában Ai Ogura győzedelmeskedett Aron Canet ellen. A japánnak ez volt a második dobogós helyezése a Moto2-es géposztályban. Canet mögött Dixon és Arbolino végzett az első hatban, míg Pedro Acosta a 7. hellyel a legjobb eredményét érte el ebben a géposztályban.