2024. március 29. 11:46
KezdőlapMoto2Sachsenring - Fernández utcahosszal nyert

Sachsenring – Fernández utcahosszal nyert

14 évvel ezelőtt Simoncelli hatalmas idővel szerezte meg a pole-t a kétütemű érában, ehhez képest Lowes egy tizeddel elmaradt a 2008-as 1.23.3-tól.

A bemelegítő edzést Albert Arenas nyerte, aki a második helyről kezdte a futamot. Jake Dixon kezdte talán legjobban a futamot, Lowes volt képes csak befordulni elé az egyes kanyarban. Szorosan követte őket a hazaiak kedvence Marcel Schrötter is. A világbajnoki tabella éllovasa, Celestino Vietti visszaesett a 10. helyre a rajtot követően, de szerencsére egyik versenyző sem lett az első kanyar áldozata a rekkenő hőségben.

Arón Canet rengeteg pozíciót veszített a verseny kezdetén, vele ellentétben azonban Acosta nagy felzárkózásba kezdett. A 18 éves spanyol annyira lendületbe került, hogy megfutotta  a verseny leggyorsabb körét. Nem ő volt az egyetlen, aki keményen diktálta a tempót, hanem csapattársa, Fernández is, aki gyorsan átverekedte magát az első bolyon, és az élre állt a második szektor közepén, ahol korábbi előzéseit is sikeresen hajtotta végre.

Vietti mindeközben mindössze a 13. helyen haladt. Acosta csapattársa lendületén felbuzdulva ledolgozta minimális hátrányát, és gyorsan átverekedte magát először Schrötteren, majd Lowes-on is. Utóbbi egy kisebb hiba okán volt kénytelen átadni helyét a spanyolnak. Fernández előnye ekkor már megközelítette az egy másodpercet.

Mialatt Fernández az élen építgette előnyét, Dalla Porta és Corsi technikai probléma miatt feladni kényszerült a futamot.

Lowes gyorsan összeszedte magát a hibáját követően, és eszébe nem jutott elengedni Acostát. Körülbelül fél másodperc különbséggel követte egymást Acosta, Lowes és Schrötter.

7 körrel a vége előtt következett a futam drámája. Vietti a nagy felzárkózás közepette kicsúszott, így rendkívül szorossá vált a világbajnoki tabella. Fernández előnye 8 másodpercre duzzadt, miközben a második helyért vérre menő csata zajlott Acosta és Lowes között.

Ogura a célegyenesben megkapta az információt, mely szerint Vietti feladni kényszerült a futamot. A japán ekkor a 8. helyen haladt, de nem tudott mit kezdeni az előtte haladó Lopezzel. Acosta mindent bevetett, hogy védje pozícióját Lowes-szal szemben, így kiszaladt a zöldre, figyelmeztetést kapott.

4 körrel a vége előtt Ogura tempót talált, elkezdte szorongatni Lopezt. Eközben a második helyért kőkemény csata zajlott Acosta és Lowes között. Ezáltal a két versenyzőre Schrötter is felzárkózott. A rutin és a fiatalság harcába végül beavatkozott a német, megelőzte Lowes-t. Acosta így egy lélegzetvételnyi előnyhöz jutott, de Schrötter célkeresztje elől ő sem menekülhetett. A spanyol szerencséjére Lowes sem adta még fel, bevágott a német elé, így a tavalyi Moto3-as világbajnok biztonságban érezhette magát egy pillanatra.

Az utolsó kör végén összeért Lowes és Acosta, de végül a spanyol zsebelte be a második helyet csapattársa, a 9 másodperces előnnyel rendelkező Augusto Fernández mögött.