2024. március 29. 07:05
KezdőlapMoto3Portimao - Deniz Öncü a poleban

Portimao – Deniz Öncü a poleban

A Moto3-asok szombati időmérő edzését a szabadedzésekhez hasonlóan vizes pályán tartották – annyi különbséggel, hogy a Q1 végére már kisütött a nap.

Az időmérő edzés első szakaszából Deniz Öncü, Dennis Foggia, Stefano Nepa és Joshua Whatley jutottak tovább. A napsütés látványosan javította a köridőket: az első időmérőt Öncü 2:07-es idővel zárta, de a második etapra már jó 2-3 másodperceket faragtak.

Az utolsó percekben folyamatosan változott az élen álló személye. Röviddel a vége előtt úgy tűnt, hogy a szabadedzéseken remeklő indonéz tinédzser, Mario Aji megszerzi a rajtelsőséget, de a Q1-ből továbbjutó török Deniz Öncü az utolsó körében 17 ezreddel jobbat tudott futni Ajinál. Ők ketten tudtak csak 2:04-en belüli időt motorozni. Ez Öncü második rajtelsősége a tavalyi Stájer Nagydíj után.

Az első sort az a francia Lorenzo Fellon teszi teljessé, aki eddig finoman szólva sem brillírozott: eddigi 22 Moto3-as nagydíja során mindössze egyetlen pontot szerzett.

Az idei futamgyőzteseknek nem ment annyira jól az időmérőn: Sergio Garcia a 6., Andrea Migno és Dennis Foggia a 11-12., míg Jaume Masiá a 15. helyről várhatja holnap a rajtlámpák kialvását.
A Red Bull Rookies Cup tavalyi győztese, David Alonso az utolsó előtti helyet szerezte meg – ami technikailag az utolsó, mivel a harmadik szabadedzésen bukó Taiyo Furusato kihagyta a kvalifikációt.