2024. április 26. 07:21
KezdőlapMoto3Silverstone - Foggia győzött, mindkét GasGas nullázott

Silverstone – Foggia győzött, mindkét GasGas nullázott

Izgalmas verseny a végén hatalmas drámákkal Silverstone-ban. Bár Moreira 2005 óta az első pole pozíciót szerezte Brazíliának, nem sokáig örülhetett, ugyanis Guevara tört az élre hamar. Az élcsoportban ott volt még Deniz Öncü is, de a hazai pályán versenyző McPhee is próbált az élre törni.

Daviz Munoz még az előző futamról hozott egy büntetést, így láthattuk, mekkora veszteség a hosszúkörös büntetés – a 8. helyről a 14.-re esett vissza. De a mezőny nagyon egyben maradt, szóval nem esett ki a ritmusból. Sergio Garcia a futam elején megbújt a bolyban, helyette inkább a Leopard Racing versenyzői próbáltak elhúzni a mezőnytől. Valamint a verseny közepére a 21. helyről rajtoló Masia már a második helyen volt.

Hasonlóan bravúros felzárkózást mutatott be Munoz a büntetés után, valamint egy leggyorsabb körrel Ortolá is bejelentkezett. 3 körrel a vége előtt pedig életében először vezetett is egy Moto3-as versenyen. De nem dőlt még el semmi, teljesen együtt maradt az élmezőny. Ekkor kezdett el hajrázni a bajnokságot vezető Garcia, ám a látványos előzgetések mindössze egy körig tartottak. Ekkor ugyanis a pálya egyik legkeményebb féktávján Sasaki nagyon mélyre engedte a motort, és hátulról felöklelte a GasGast. Bár Garcia megúszta, a japánt utána hordágyon kellett levinni, de neki sincs komoly sérülése.

Az utolsó körben végül teljesen elszabadult a pokol. Visszakerült az élre Foggia, akit Masia támadott. Guevara viszont a darálóban ragadt, és ez lett a veszte. Ortolá ráfutott Öncü hátsó kerekére, amin megpattanva elesett, és magával sodorta az Aspar Team versenyzőjét. Ugyanebben a kanyarban Suzuki is elesett pár méterrel később, miután ő is összeakadt a törökkel. Foggia elment Masia mellett, és pici előnyre tudott szert tenni a legvégére. A csatázás közepette Munoz is eldobta a motort az utolsó előtti kanyarban, de ez a dobogós helyeket már nem befolyásolta. Foggia győzelmével 25 pontot hozott az első kettőn a vb-pontversenyben, az olasz mellé pedig Masia és Öncü állhattak fel a dobogóra.