szombat, június 25, 2022
Moto GP - 🇵🇹 Portugál Nagydíj
Moto GP - 🇪🇸 Spanyol Nagydíj
Moto GP - 🇮🇹 Olasz Nagydíj
MotoGP - 🇪🇸 Katalán Nagydíj
Moto GP - 🇫🇷 Francia Nagydíj
MotoGP - 🇩🇪 Német Nagydíj
MotoGP - 🇳🇱 TT Assen
🇬🇧 Brit Superbike - Oulton Park
🇬🇧 Brit Superbike – DONINGTON PARK
Superbike - 🇮🇹 Misano 1.verseny
Superbike - 🇮🇹 Misano 2.verseny
Superbike - 🇬🇧 Donington 1.verseny
WorldSBK - 🇳🇱 Assen 1.verseny
WorldSBK - 🇳🇱 Assen 2.verseny
WorldSBK - 🇵🇹 Estoril 1.verseny
WorldSBK - 🇵🇹 Estoril 2.verseny
Endurance VB - 🇧🇪 Spa 24h
Supersport - 🇮🇹 Misano 1.verseny
Supersport - 🇮🇹 Misano 2.verseny
🇬🇧 BSB - Knockhill sprint
🇬🇧 Brit Superbike - Knockhill 2. verseny
🇬🇧 Brit Superbike - Knockhill 3. verseny
Supersport - 🇬🇧 Donington 1.verseny
KezdőlapMotorsportLe Mans - változások a versenynapra

Le Mans – változások a versenynapra

A tegnapi időmérő edzés óta történt némi változás. A legfontosabb, hogy megváltozott a Wójcik Racing Team felállása: eredetileg a francia Mathieu Gines mellett a portugál Sheridan Morais és a lengyel Kamil Krzemien indultak volna a 77-es EWC motorral. Ám Morais és Krzemien egészségügyi okokból nem tudnak elindulni, így Bálintot áthozták a 777-es Stock alakulattól, harmadik versenyőnek pedig kölcsönkérték a 7-es számú YART csapat tartalékosát, a korábbi Moto2-es versenyző svájci Robin Mulhausert.

- Hirdetés -

Ezt már Bálint is megpedzegette a tegnapi bejelentkezésében, de akkor még nem volt hivatalos:

A 2022-es Le Mans-i 24 órás végleges nevezési listája (a *-al jelölt versenyzők fognak elrajtolni):

1 Yoshimura SERT Motul Suzuki EWC BLACK Gregg * SIMEON Xavier GUINTOLI Sylvain
4 TATI TEAM BERINGER  Kawasaki EWC TECHER Alan * LEBLANC Grégory MACKELS Bastien
5 F.C.C. TSR Honda France Honda EWC HOOK Josh REA Gino DI MEGLIO Mike *
6 ERC Endurance Ducati Ducati EWC OTTL Philipp Peter FORES Javier * CHECA David
7 YART – Yamaha Official Team EWC Yamaha EWC HANIKA Karel * FRITZ Marvin CANEPA Niccolò
8 Team Bolliger Switzerland #8 Kawasaki EWC BÜHN Jan PELLIJEFF Jesper THÖNI Nico *
9 TECMAS MERSEN GMC BMW EWC HEDELIN Camille * MOSER Marc BONNOT Maxime
11 WEBIKE SRC KAWASAKI FRANCE Kawasaki EWC DE PUNIET Randy MASSON Etienne * MARINO Florian
14 MACO RACING Team Yamaha EWC WEST Anthony BOULOM Enzo * BÓDIS Richárd
15 Aprilia Le Mans 2 Roues Aprilia SST BERNARDI Alex * PARISSE Emmanuel ZAEPFEL Tanguy
16 FERRE FEURPRIER RACING TEAM Yamaha SST FERRE Vincent FEURPRIER Julien * RICHARD Thierry
18 TEAM 18 SAPEURS POMPIERS Yamaha SST CLERE Hugo GUITTET Baptiste * STEINMAYR Philipp
20 Moto Sport Endurance Yamaha SST SIMON Anthony * LE BRAS Youenn DUBOURG Freddy
22 TEAM 202 Yamaha SST PARRET Florent * CREUSOT Amandine JOUBERT Florian
23 TEAM UNIVERS RACING MOTOSPORT #23 Kawasaki SST MEUNIER Leo STOLL Clément * SARRABAYROUSE Alex
24 BMRT 3D MAXXESS NEVERS Kawasaki SST ARBEL Loic LOISEAU Anthony CRESSON Loris *
27 TRT 27 / Bazar 2 La Becane Suzuki SST STOLTZ Regis ERUAM Cyril * PICOT Sébastien
30 TEAM GT ENDURANCE Yamaha EWC CROIX Karl DUFOUR Paul * FONDARD Gillian
33 TEAM 33 LOUIT APRIL MOTO Kawasaki SST GAMARINO Christian * SALTARELLI Simone EGEA Stéphane
34 JMA RACING ACTION BIKE Suzuki SST BONNET Julien ORTIZ Gregory * GEENEN Cöme
35 TMC 35 PMO Yamaha SST BILLEGA John-Ross DIARD Maxime LAMIRE Alexis *
36 3ART BEST OF BIKE Yamaha SST ESCUDIER Nicolas RENAUDIN Martin * LAGRIVE Matthieu
37 BMW MOTORRAD BMW EWC REITERBERGER Markus MYKHALCHYK Illya GUARNONI Jérémy *
41 RAC41-CHROMEBURNER Honda SST FORAY Joseph TESSELS Wayne LEESCH Chris *
44 No Limits Motor Team Suzuki SST MASBOU Alexis CALIA Kevin * SCASSA Luca
45 METISS Metiss EXP PONS Gabriel * DOMINGUES Alexandre TRAUTMANN Lukas
53 MANA-AU COMPETITION Suzuki SST RICHARD Jérôme WANHAM Margaux GEVAUX Cyriac *
55 NATIONAL MOTOS HONDA Honda SST SUCHET Sébastien * SUCHET Valentin RAYMOND Guillaume
56 PLAYERS Kawasaki SST DE KIMPE Arnaud * VIGNAT Léonard RODRIGUEZ GRAS Felix
65 Motobox Kremer Racing #65 Yamaha EWC DEHAYE Geoffroy * WALCHHÜTTER Lukas STRÖHLEIN Stefan
66 OG MOTORSPORT BY SARAZIN Yamaha SST ROLFO Roberto * COCORO ATSUMI PLANCASSAGNE Alex
70 Atlantic Racing Team Honda SST WASTIAUX Jean-François OLLIVIER Jérémy * BABIN Pierrick
72 JUNIOR TEAM LMS SUZUKI Suzuki SST DUPUY Eddy * KEMMER Christopher CORTOT Charles
74 SEIGNEUR MOTORSPORT BMW SST COIGNARD Mélodie * WALLART William SEIGNEUR Christophe
77 Wójcik Racing Team EWC 77 Yamaha EWC GINES Mathieu * KOVACS Balint MULHAUSER Robin
78 TEAM PL PERFORMANCES FLEMBBO Yamaha SST DE LA ROSA Gino * CIRARD Ludovic MANNEVEAU Jordy
83 JLD CITYBIKE Yamaha SST SAUTIF Jonathan * AVAZERI Florian CAREW Paul
85 TEAM RACING 85 BY SOLEANE Kawasaki SST BACHELIER Marc * HERAULT Jeremy LOUAULT Olivier
86 PITLANE ENDURANCE #86 – JP3 Yamaha SST PELLIZOTTI Maxim PARASSOL Adrian PAK Asrin Rodi *
90 Team LRP Poland BMW EWC VINCON Dominik * KERSCHBAUMER Stefan LEWANDOWSKI Bartlomiej
91 ENERGIE ENDURANCE  Kawasaki SST NAPOLI Christian MOHR Jan * SZKOPEK Pawel
94 TEAM LH RACING Yamaha SST NIGON Johan * DE LA VEGA Enzo ROBERT Hugo
96 TEAM MOTO AIN Yamaha EWC CORTI Claudio PEROLARI Corentin SMITH Bradley *
97 ADSS 97 Kawasaki SST BLACKSHAW John * PLATT Christopher RAILTON Jonathan
101 Team Aviobike Yamaha SST GESSLBAUER Gerold * DANGL Patrick GROPPI Anthony
116 Kingtyre Fullgas Racing Team Kawasaki EWC DEJEAN Arnaud BRARD Christophe * DA-RE Dorian
119 Slider Endurance Yamaha SST DILLER Charles RUBIO Garcia Alex BARBOSA Pedro
121 FALCON RACING Yamaha SST CHEVALIER David EISEN Theo * MILLET Loic
135 CAM RACING TEAM Suzuki SST GAUTHEREAU Vincent * GORCE Jonathan VALLEE Camille
212 WERC MOTORS EVENTS Suzuki SST GONNEAUD Dimitri LENOBLE Julien * THION Christopher
333 VILTAIS RACING IGOL Yamaha EWC ALT Florian * NIGON Erwan ODENDAAL Steven
777 Wójcik Racing Team STK 777 Yamaha SST SZKOPEK Marek MANFREDI Kevin * WEBB Danny

 

A verseny előtt ma már csak egyetlen program volt. Bálint itt már a 77-es brigád színeiben vett rész. Ahogy az időmérőkön, úgy ezen is a YART csapat volt a leggyorsabb. A mai warm-up végeredménye:

1 7 YART – Yamaha Official Team EWC Yamaha 1:36.803
2 1 Yoshimura SERT Motul EWC Suzuki 1:37.233 0.430
3 37 BMW MOTORRAD EWC BMW 1:37.502 0.699
4 5 F.C.C. TSR Honda France EWC Honda 1:38.128 1.325
5 77 Wójcik Racing Team EWC 77 EWC Yamaha 1:38.170 1.367
6 6 ERC Endurance Ducati EWC Ducati 1:38.172 1.369
7 96 TEAM MOTO AIN EWC Yamaha 1:38.450 1.647
8 11 SRC KAWASAKI FRANCE EWC Kawasaki 1:38.612 1.809
9 14 MACO RACING Team EWC Yamaha 1:38.786 1.983
10 55 NATIONAL MOTOS HONDA SST Honda 1:38.990 2.187
11 4 TATI TEAM BERINGER RACING EWC Kawasaki 1:39.087 2.284
12 333 VILTAIS RACING IGOL EWC Yamaha 1:39.176 2.373
13 45 METISS EXP Metiss 1:39.456 2.653
14 18 TEAM 18 SAPEURS POMPIERS SST Yamaha 1:39.491 2.688
15 24 BMRT 3D MAXXESS NEVERS SST Kawasaki 1:39.581 2.778
16 119 Slider Endurance SST Yamaha 1:39.683 2.880
17 8 Team Bolliger Switzerland #8 EWC Kawasaki 1:39.929 3.126
18 90 Team LRP Poland EWC BMW 1:39.945 3.142
19 44 No Limits Motor Team SST Suzuki 1:40.051 3.248
20 72 JUNIOR TEAM LMS SUZUKI SST Suzuki 1:40.061 3.258
21 33 TEAM 33 LOUIT APRIL MOTO SST Kawasaki 1:40.593 3.790
22 86 PITLANE ENDURANCE #86 SST Yamaha 1:40.635 3.832
23 36 3ART BEST OF BIKE SST Yamaha 1:40.762 3.959
24 66 OG MOTORSPORT BY SARAZIN SST Yamaha 1:40.808 4.005
25 41 RAC41-CHROMEBURNER SST Honda 1:41.129 4.326
26 777 Wójcik Racing Team STK 777 SST Yamaha 1:41.133 4.330
27 34 JMA RACING ACTION BIKE SST Suzuki 1:41.401 4.598
28 94 TEAM LH RACING SST Yamaha 1:41.411 4.608
29 15 Aprilia Le Mans 2 Roues SST Aprilia 1:41.412 4.609
30 91 ENERGIE ENDURANCE 91 SST Kawasaki 1:41.562 4.759
31 35 TMC 35 PMO SST Yamaha 1:41.588 4.785
32 121 FALCON RACING SST Yamaha 1:41.942 5.139
33 101 Team Aviobike SST Yamaha 1:42.064 5.261
34 78 TEAM PL PERFORMANCES  SST Yamaha 1:42.307 5.504
35 9 TECMAS MERSEN GMC EWC BMW 1:42.327 5.524
36 65 Motobox Kremer Racing #65 EWC Yamaha 1:42.559 5.756
37 70 Atlantic Racing Team SST Honda 1:42.686 5.883
38 85 TEAM RACING 85 BY SOLEANE SST Kawasaki 1:42.879 6.076
39 22 TEAM 202 SST Yamaha 1:42.891 6.088
40 27 TRT 27 / Bazar 2 La Becane SST Suzuki 1:43.005 6.202
41 56 PLAYERS SST Kawasaki 1:43.013 6.210
42 16 FERRE FEURPRIER RACING SST Yamaha 1:43.358 6.555
43 30 TEAM GT ENDURANCE EWC Yamaha 1:43.378 6.575
44 20 Moto Sport Endurance SST Yamaha 1:43.696 6.893
45 53 MANA-AU COMPETITION SST Suzuki 1:43.904 7.101
46 97 ADSS 97 SST Kawasaki 1:43.904 7.101
47 83 JLD CITYBIKE SST Yamaha 1:44.104 7.301
48 135 CAM RACING TEAM SST Suzuki 1:44.365 7.562
49 212 WERC MOTORS EVENTS SST Suzuki 1:44.731 7.928
50 74 SEIGNEUR MOTORSPORT SST BMW 1:44.739 7.936
51 116 Kingtyre Fullgas Racing Team EWC Kawasaki 1:46.517 9.714
52 23 TEAM UNIVERS RACING SST Kawasaki

 

A verseny ma 15 órakor kezdődik, és holnap 15 órakor ér véget. Elviekben az Eurosport  2 közvetíti, ma 14:45 – 20:00 óráig, illetve holnap reggel hat órától a befutóig.