2024. március 28. 21:37
KezdőlapMotorsportLe Mans - éjféli helyzetjelentés

Le Mans – éjféli helyzetjelentés

Éjfél elmúlt, így a 2022-es Le Mans-i 24 órásból 9 óra telt el eddig – vagyis a táv kicsivel több, mint egyharmada. Drámákból azonban bőven kijutott már eddig is. Kovács Bálint és Bódis Ricsi még mindketten versenyben vannak, a rajt előtt még így jelentkeztek be:

A vidámság azonban nagyjából eddig tartott, ugyanis a drámák már a rajt előtt elkezdődtek: Kovács Bálint csapata, a Wójcik Racing 77-es rajtszámú EWC alakulata nem  tudott elrajtolni, mivel Mathieu Gines problémákat észlelt a felvezető körben. A rajtnál egyébként rögtön egy nagy baleset történt: a 96-or rajtszámú Moto Ain Yamahán ülő Bradley Smith összeütközött a 74-es számot viselő Seigneur Motorsport BMW-jét hajtó Christophe Seigneur-rel. Smith-t kórházban kellett szállítani, ahol megállapították, hogy nem lett komoly baja, de megfigyelésre benn tartják. A balesetet megörökítette a helyszínen dolgozó magyar fotós, Izsó Krisztián:

A baleset miatt azonnal jött is a safety car, amely pont kapóra jött Bálint csapatának, hogy megjavíthassák a motort. A körülmények jól láthatóak a Bálint menedzselését végző H-Moto Team videóján:

Ám a csapatnak végül nem ez lett a legnagyobb problémája, ugyanis később kigyulladt a Yamaha, amely olajat is folyatott a pályára, előhívva a biztonsági autót:

Szerencsére látványosabb volt, mint veszélyesebb: a szűrőből némi kifolyt olaj kapott lángra, így meg tudták javítani az R1-es Yamahát, és Bálinték némi időveszteséggel, de versenyben vannak még. A Wójcik Racing 777-es számú stock alakulata azonban sokkal rosszabbul járt: először elszakadt a láncuk, majd Danny Webb elesett:

Később pedig a sebességváltó meghibásodása miatt fel kellett adniuk a küzdelmet. Bódis Ricsiéknek is kijutott a drámából: Anthony West elesett, majd egyéb – vélhetően műszaki – problémák miatt jelenleg a mezőny végén találhatóak.

Az élmenőknek is voltak problémáik: a pole-ból induló 7-es számú YART Yamaha beragadt a rajtnál; a tavalyi győztes SERT Suzukinak kifogyott a benzinje nem sokkal a boxutca bejárata előtt az egyik kiállásukat megelőzően; a hatos számú ERC Endurance Ducati elesett; az F.C.C. TSR Hondának eltört a kipufogója; a szezonzárót megnyerő gyári BMW csapat pedig kiesett, mivel egy felvert kavics kilyukasztotta a radiátorjukat: