2024. április 25. 12:39
KezdőlapMotorsportLe Mans - Farkas Kevin nyert, Rossi Moor dobogón a második NTC...

Le Mans – Farkas Kevin nyert, Rossi Moor dobogón a második NTC futamon

A szombati futamon magyar győzelem született Rossi Moor révén, valamint három másik magyar is az első nyolcban végzett, így igencsak lehetett okunk a bizalomra a vasárnap délutáni második Northern Talent Cup futam miatt.

A második futam délután fél ötkor rajtolt el, száraz körülmények között. A verseny felvétele itt nézhető vissza.

A rajtot Masili kapta el a legjobban, aki az első helyig jött előre, de azt csak az első kör végéig tudta tartani. Ezután kialakult egy 11(!) fős boly, benne négy magyarral is – a nagy szó azonban az volt, hogy Varga Tibor is a győzelemért harcolt, több alkalommal is az élen állt.

A 11 fős élboly. Fotó: Dorna Sports

Ők – mondani sem kell – folyamatosan támadták egymást, az élen általában azonban a Moor – Farkas – Varga – Cuypers – Veneman – Schneider szextett egyik tagja állt. A 11 fős boly később hatfősre csökkent: Lenoxx Phommara kiesett, Vinczét, van Crugtent és Schmid-et pedig lerázták magukról.

Élboly három magyarral: Farkas Kevin (28) vezet Varga Tibor (44) és Rossi Moor (92) előtt. A képen még Dustin Schneider (20) és háttérben Noa Cuypers. Fotó: Dorna Sports

Az utolsó kört úgy kezdtük meg, hogy három magyar is esélyes a futamgyőzelemre. Ám Varga Tibit a pálya szélére kényszerítették, így dobogós álmai szertefoszlottak. Moor és Farkas egy lélegzetvételnyire el tudtak szökni a többiektől. Úgy tűnt, hogy Moor a vasárnapi futamot is behúzza, de Farkas az utolsó előtti kanyarban beszúrt neki, így megszerezte NTC-pályafutása második győzelmét.
Farkas Kevin győzött, Rossi Moor második – kettős magyar győzelem! Legalábbis ekkor még ezt gondolhattuk, de tévesen: ugyanis Moort utólag egy hellyel hátrasorolták, mivel az utolsó körben Kevin manővere miatt kiszélesítette a pályát, és ráment a zöld területre! Második helyett csak harmadik lett, de még így is vezeti a tabellát. Varga Tibi, bár a győzelemre is esélyes volt, végül csak hetedikként futott be. Pár másodperccel hátrébb egy hármas csoport középső tagjaként érkezett a célba Vincze Martin.

Vincze Martin (12) Jurrien van Crugten (36) és Maxime Schmid (95) között ért célba. Fotó: Dorna Sports

A BRR Team magyar versenyzője. Lőrincz Lászlót a 20. helyen intette le a kockás zászló, aki másfél másodperccel maradt le a svájci Levin Phommarához képest.

Lőrinc László (21), itt még Levin Phommara (53) előtt. Fotó: Dorna Sports

Négy magyar a top10-ben, abból kettő a dobogón! Le Mans tehát magyar felségterület lett a Northern Talent Cupban, hiszen mindkét francia futamot magyar versenyző nyerte meg. Képek a dobogósokról:

Rossi Moor:
„Az egész verseny küzdelmes volt, mivel erős szél fújt, nagy volt a forróság, a fék és a motorblokk felmelegedett, így megpróbáltam a lehető legjobb pozíciót felvenni az utolsó körre. Le tudtam előzni Farkas Kevint, de az utolsó kanyarban neki más tervei voltak. Ahogyan az interjúban mondta, „Vagy ütközök vagy nyerek” – sajnos nekemjött, emiatt szélesen kellett fordulnom, így rámentem a zöldre, és egy hellyel hátrasoroltak: P2 helyett P3. Szerintem túl agresszív volt, de ilyen a versenyzés. Találkozunk Oscherslebenben!”

Vincze Martin:
„Kemény volt a második verseny. A rajtom nagyon jó volt, és a jobb pozíciókért harcoltam az élbolyban. De öt kör után a hátsó gumi mindig csúszkált a kanyarkijáratokon, így sajnos csak kilencedik lettem. Az összetettben hetedik helyen állok. Most viszont teljes fókusz Oscherslebenre!”