2024. április 25. 18:14
KezdőlapMotorsportElrajtolt a 2022-es MAMS Gyorsasági Bajnokság!

Elrajtolt a 2022-es MAMS Gyorsasági Bajnokság!

A hétfői napon a Dunaszerdahely melletti Slovakiaringen vette kezdetét a Magyar Motorsport Szövetség, vagyis a MAMS 2022-es évre kiírt Gyorsasági Országos Bajnokság – hivatalos nevén: Takarékbank Magyar Nyílt Nemzeti Gyorsasági Bajnokság.
A bajnoksággal párhuzamosan fut az ugyanilyen nevű Kupa kiírás is, mi azonban csak a bajnoksággal foglalkoznák.

Mielőtt azonban belekezdenénk a történések taglalásába, tekintsünk vissza a tavalyi esztendőre.

2021-es visszatekintő

A tavalyi pontvadászat négy fordulóból állt: egy esős pannóniaringi nyitóversenyből, amit követett két slovakiaringi és egy hungaroringi állomás. Az ezreseknél kényelmes előnnyel húzta be a bajnoki címet Gyutai Adrián a Rhino Racing által felkészített (bár a második slovakiaringi állomáson Ducatival versenyzett). A mezőny létszáma hektikusan alakult: nem mindenki vett részt minden futamon. A második a Magyarországon élő angol Ash Jones lett egy Kawasakival, a harmadik pedig a yamahás Hirczi Zoltán lett. A hungaroringi futamon egyébként elindult Talmácsi Gábor is egy BMW S1000 RR-el, amelyet toronymagasan meg is nyert – az ő eredménye azonban nem számított bele a hivatalos végeredménybe, így a győzelem papíron Bódis Richárdé lett.

10 Tolnai István Pannonia Motorsport Kft. DUCATI 11

A 600-asoknál a hondás Molnár Gergő és a yamahás Kecskés Bence volt harcban a bajnoki címért – mindketten kihagyták az esős nyitófutamot (amit az éppen beugró Sebestyén Peti nyert meg), de a másik három versenyen Gergő győzött, valamennyiszer Bence előtt, így  a tabella is eképpen alakult. A harmadik a hondás Érsek Dániel lett a yamahás Dézsi Viktor előtt.
A Hungaroringen ezresekhez hasonlóan itt is vendéggyőzelem született: a Red Bull Rookies Cup-menő Görbe Soma egy R6-os Yamahával diadalmaskodott ekkor, ám Talmácsihoz hasonlóan ő sem számított bele az értékelésbe.

13 Templom Vendel MW Performance MSE KAWASAKI 9

A 300-as és 250-es géposztály bajnoksága a kevés induló miatt  nem volt értékelhető.

5. Szeptember 16. Pannóniaring

A slovakiaringi nyitófordulóra rekordlétszámú versenyző nevezett a bajnokságba: jóval többen, mint a tavalyi évben.

Íme a versenyt szervezők közleménye a versenynapról:

Open 1000

Gyutai Adrián ott folytatta, ahol tavaly abbahagyta: az élen. Fölényesen megnyerte az időmérő edzést, valamint a futamot is. Az időmérőn elért 2:08.536-os ideje két és fél másodperccel volt jobb, mint a második helyezett Majsa Gergelyé, és néggyel, mint az első sort teljessé tevő Érsek Dánielé.

A hét körös versenyen is ebben a sorrendben futottak be: Gyutai toronymagasan, 22 másodperccel győzött Majsa előtt, aki öttel előzte meg a harmadikként záró Érseket. Mindhármójuk esetében beszélhetünk változásról:
– Gyutai Adrián tavaly Yamahával, ezúttal pedig Ducatival indult
– Majsa Gergely tavaly csak a Kupában indult, amit meg is nyert – egy Kawasakival. Idén már a Bajnokságban is részt vesz, és ezúttal egy Yamahán ül
– Érsek Dániel tavaly a 600-asok között indult, idén pedig a legnagyobbak között

Open 600

A hatszázasoknál hasonlóképpen folytatódott a párharc Molnár Gergő és Kecskés Bence között – annyi változással, hogy Gergő idén Yamahával indul. Csatlakozott egy újabb húzónév a mezőnyhöz: a tavaly az IDM Supersport 300-ban versenyző Oláh Barnabás egy R6-os Yamahával indul idén a Magyar Bajnokságban.
Az időmérőn a pole-t Kecskés Bence szerezte meg Molnár Gergő és Füleki Ádám előtt – ők egy másodpercen belül voltak (a rajtelsőséget érő idő: 2:11.125), de a negyedik Oláh Barnabás már négy szekundum hátrányban volt.
A futamot meg kellett szakítani piros zászlóval. Az újraindítást követően egy háromkörös sprintre került sor, amelyen Molnár Gergő mindössze hét századdal verte meg Kecskés Bencét. A dobogó legalsó fokára Füleki Ádám állhatott fel, az újonc Oláh Barnabás negyedik lett.

Íme egy képválogatás a versenyről:

A versenyek, valamint a Kupa futamainak részletes végeredményét itt találhatjátok. Az eseményről további képeket láthattok itt, itt és itt.