2024. március 29. 00:44
KezdőlapMotorsportOschersleben - Számadó Máté dobogón az IDM Supersport 300-ban!

Oschersleben – Számadó Máté dobogón az IDM Supersport 300-ban!

Számadó Máté, a Hungarian Racing Engineering Team ifjú motorversenyzője pályafutása legjobb IDM Supersport 300 versenyhétvégéjét zárta Oscherslebenben. Ahogyan a cím is mutatja, Máté először állhatott fel a dobogóra a Német Bajnokság utánpótlás-sorozatában. Máté a hétvége folyamán végig bombaformában volt, amihez hozzájárult a futamot megelőző teszt a Schleiz-i Háromszögben (Schleizer Dreieck). Így a lausitzringi szezonnyitó utáni hétvégét is a 400-as Kawasaki nyergében töltötte.

Nézzük át a hétvége történéseit.

Szabadedzések

Máté a szabadedzéseken is brillírozott, az első negyedik, a másodikon pedig ötödik lett. Az összesített eredménylistában is ugyanezt a helyet szerezte meg, fél másodpercen belül végzett az első Leo Rammerstorferhez képest. A csapat teljes joggal volt bizakodó:

Időmérő

A rajtsorrend a két kvalifikáció összesített eredményéből állt össze. Máté az elsőn a hetedik, a másodikon az ötödik helyen zárt, de a két edzés összevont eredménye alapján a hetedik rajthelyet szerezte meg a két versenyre. Ideje bő egy másodperccel maradt el a rajtelsőséget megszerző német Marvin Siebdrath idejétől.

Első verseny

A nyirkos szombati verseny itt nézhető vissza, a rajt 2:09:30-nál látható:

Máté a rajt után tartotta a hetedik helyét, majd feljött a hatodik helyre, később pedig az élbolyhoz is csatlakozott. A Siebdrath – Rammerstorfer – Khan – Doornenbal – Beinlich – Deroue – Számadó gyorsvonat elhúzott a mezőnytől. A helycserék sűrűek voltak, ezekből azonban Máté is kivette a részét: volt, hogy a harmadik helyen is motorozott! A csoporttól leszakadt Doornenbal és a végén Rammerstorfer is, Máté azonban nem – aki így az ötfős élboly végén, ötödikként szelte át a célvonalat!
Máté ráadásul megfutotta a verseny leggyorsabb körét!

Jef VAN CALSTER BEL Kawasaki Ninja 400

Mivel ez volt Máté eddigi legjobb eredménye az IDM Supersport 300-ban, így a csapat ölbe is vette a versenyzőjét:

Második verseny

A második futam felvétele itt nézhető meg, a rajt 2:35:50-nél látható.

A második futamra vasárnap kora délután került sor. Máté jól kapta el a rajtot, és felzárkózott a hatodik helyre. Egy hatfős boly tagjaként elhúzott a mezőnytől: a KTM-es Walid Khan, Leo Rammerstorfer és Scott Deroue; valamint a kawasakis Marvin Siebdrath és Jorke Erwig voltak még benne – mindannyian élmenők és futamgyőztesek. Máté folyamatosan tartotta velük a tempót. A boly később négy főre csökkent: a negyedik körben a szombati győztes Deroue, a hetedikben pedig Siebdrath esett el. Utóbbi tudta folytatni, de a pontot nem érő 18. helyen futott be csak.
Máté az élen álló két KTM-est nem tudta támadni, a kawasakis márkatárs Erwiggel azonban nagyot csatázott a harmadik helyért. Máté az utolsó kört a negyedik helyen kezdte meg, ám a kör felénél le tudta előzni a német riválisát, így pályafutása során először dobogós helyen fejezett be egy IDM Supersport 300 futamot!

Máté és a csapat beszámolóját itt lehet elolvasni:

A P1Race.hu szerkesztősége gratulál a dobogóhoz!

Az IDM Supersport 300 bajnokság egy hónap múlva folytatódik a csehországi Most versenypályán.