2024. március 28. 23:37
KezdőlapMotorsportMugello - Görbe Somát egy büntetés fosztotta meg a pontoktól

Mugello – Görbe Somát egy büntetés fosztotta meg a pontoktól

Amikor azt hinnénk, hogy Görbe Soma már letudta az éves balszerencse-adagját, kiderül, hogy mégsem. Az előző két fordulóban, és a tegnapi versenyen is mindig sújtotta valami a HUMDA támogatásával versenyző magyar fiút. A pechsorozat sajnos a vasárnapi mugelloi futamon sem maradt abba.

A szintén 15 körös második mugelloi futam már száraz körülmények között zajlott. Soma a 10. helyről rajtolhatott (mivel Veijer rajtbüntetése csak szombatra volt érvényes). Eleinte tartotta a pozícióját, ám pár kör után visszaesett a 14-15. helyek környékére. A mezőny nem szakadt szét, egy 17(!) fős boly együtt motorozott. Soma ezen boly végén, de velük együtt haladt. Nagyot csatázott az osztrák Jakob Rosenthalerrel, az indonéz Arbi Aditamával, az új-zélandi Cormac Buchanan-hel és a francia Gabin Planques-szal.
A befutóban Soma fel tudott jönni a 14. helyre (Máximo Quiles kiesésének köszönhetően is), ám a leintés után jött a hidegzuhany: a pálya kiszélesítése miatt utólag kiszabtak rá három másodperc büntetést. Így hivatalosan 16-ként rangsorolták, tehát két pont helyett nullával távozik Olaszországból…

A futamot a szokásos őrült finissel a holland Collin Veijer nyerte meg az olasz Filippo Farioli és a thai Tatchakorn Buasri előtt. A szorosságot jelzi, hogy az első 12 helyezett két másodpercen belül volt a győzteshez képest.