2024. március 29. 10:35
KezdőlapMotorsportHickman hatodik győzelmét aratta a Man-szigeti TT-n

Hickman hatodik győzelmét aratta a Man-szigeti TT-n

Peter Hickman hatodik győzelmét aratta a Man-szigeti TT-n. A Superbike kategóriában utasította maga mögé Dean Harrisont és Michael Dunlopot.

A tökéletes körülmények között a körrekordtartó már a verseny elején átvette az irányítást, és később növelni tudta előnyét riválisaival szemben. Az utolsó boxkiállás után több mint 40 másodperces előnye volt, ezért Hickman úgy döntött, hogy a továbbiakban beosztja előnyét, és nem kockáztat a sokak által várt körrekordért.

Hickman a kilencedik helyről kezdhette meg a versenyt, de gyorsan előre tudott kerülni. A második helyről induló Harrison tartotta pozícióját, bár keményen megszorongatta Michael Dunlop, aki közvetlenül a második boxkiállás után hat másodpercre megközelítette, de nem tudta megelőzni riválisát, így be kellett érnie a harmadik hellyel.

Ian Hutchinson erős versenynapot zárt a negyedik helyért folytatott szoros küzdelemben, megelőzve John McGuinness-t – aki egy különleges, jubileumi motorral indult az első helyről a versenyen – az angol versenyző 100. TT versenyén az ötödik helyen ért célba.

Jamie Coward lett a legújabb versenyző, aki csatlakozott a 130 mérföld/órás sebességet meghaladó versenyzők klubjához, és a hatodik helyen végzett, megelőzve az OMG Yamaha versenyzőjét, James Hilliert és Glenn Irwint a nyolcadik helyen.

A BSB futamgyőztes Glenn Irwin a nap sztárja volt, hiszen újoncként nagyon gyors tempót diktált, 129,849 mérföld/órás kört futott, amivel megdöntötte Hickman nyolc éve fennálló TT újonc rekordját.

Davey Todd dobogós reményei már a verseny elején szertefoszlottak, amikor a negyedik helyen haladva feladta a versenyt, majd csapattársa, Connor Cummins is kiállni kényszerült nem sokkal később. Lee Johnston kezdetben szintén az első ötben motorozott, majd motorja megállt.

*újoncként érte el ezt az eredményt Glenn Irwin

A mai napra tervezett Oldalkocsis TT futamot piros zászlós baleset miatt elhalasztották.