2024. április 25. 06:50
KezdőlapMotorsportSachsenring - kettős magyar győzelem a Northern Talent Cupban!

Sachsenring – kettős magyar győzelem a Northern Talent Cupban!

A németországi Sachsenring már tavaly is kedves volt hozzánk, magyarokhoz, mivel Rossi Moor itt szerezte meg az első győzelmét a Northern Talent Cupban. Nos, a 2022-es forduló első versenye még kellemesebb emlék lesz számunkra: ugyanis itt született meg az első kettős magyar győzelem!

Szabadedzések

A magyar dominancia már a pénteki szabadedzéseken is jelentkezett. Az első tréningen Rossi Moor volt a leggyorsabb, három és négy tizeddel megelőzve az 5. és 6. helyeken záró Vincze Martint és Farkas Kevint. Varga Tibor ekkor a 13., Lőrinc László pedig a 21. pozícióban végzett.
A második szabadedzésen már Farkas Kevin lett az első, Rossi Moor a 3., Vincze Martin az 5., Varga Tibike a 9., Lőrinc Laci pedig a 21.

Lőrinc László. Fotó: Dorna Sports

Időmérő

A kvalifikációt szintén pénteken rendezték. Ezen a holland Jurrien van Crugten szerezte meg a rajtelsőséget a német Valentino Herrlich és Rossi Moor előtt. A második sorból a holland Loris Veneman, valamint Vincze Martin és Farkas Kevin indulhattak. Varga Tibike a 13., Lőrinc Laci a 22. rajthelyet szerezték meg.

Verseny

A futam felvétele ezen a linken nézhető vissza.

A verseny álomszerűen kezdődött a magyarok számára: Farkas és Moor fordulhattak elsőként az első kanyarban. Később még felzárkózott az ők, a németek és a hollandok alkotta élbolyba még Varga Tibor és Vincze Martin is. A négy magyar tinisrác leiskolázta a többieket: mindig volt magyar az első háromban, de többször is előfordult, hogy az első négy helyen négy magyar volt!

Később az élboly ötfősre csökkent: Moor, Farkas és Varga mellett a két német fiú, Dustin Schneider és Valentino Herrlich alkották ezt. Vincze Martint sajnos kizökkentették a többiek a lendületéből, így már nem tudott újra felzárkózni.

Farkas (28), Moor (92), Varga (44), Schneider (20), és Herrlich (10). Fotó: Dorna Sports

Ebből az ötösfogatból legtöbbször Farkas Kevin állt az élen, de Rossi Moor egy brilliáns mozdulattal bevetődött a „Vízesés” nevű lejtős szakasz végén, amire Kevin már nem tudott válaszolni, így 2021 után Rossi újra futamot nyert a Sachsenringen! Varga Tibi és Dustin Schneider szintén esélyes volt a győzelemre, de az ő csatájuk végül a bronzot döntötte el: méghozzá az utóbbi javára. A csata hevében Varga ugyanis ráment a pályát szegélyező zöld sávra az utolsó körben, így – bár harmadikként szelte át a célvonalat – emiatt egy hellyel hátrébbsorolták. Schneider pedig tudott egy bronzérmet szállítani a hazai közönségnek.

A dobogó: 2. Farkas Kevin – 1. Rossi Moor – 3. Dustin Schneider. Fotó: Dorna Sports

A sokáig futamgyőzelemre is esélyes Vincze Martin végül a 8., míg Lőrinc Laci a 20. helyen zárta a szombati NTC versenyt.

Vincze Martin (12) csatázik Noa Cuypersszel (18), mögöttük Jurrien van Crugten. Fotó: Dorna Sports

Az egyik leggyorsabb német srác pórul járt: Luca Göttlicher kiugrott a rajtnál, az emiatt kiszabott dupla hosszú körös bűntetést pedig nem töltötte le, így kizárták a futamból. A holland Delano Greven és a cseh Michal Prokes pedig műszaki hiba miatt kényszerült idő előtt befejezni a viadalt.