2024. március 28. 19:49
KezdőlapMotorsportSachsenring - Görbe Soma pontot szerzett a Rookies Cupban!

Sachsenring – Görbe Soma pontot szerzett a Rookies Cupban!

Végre megtört (vagy legalábbis vékonyodott) a jég Görbe Soma 2022-es Red Bull Rookies Cup szezonját illetően, és a németországi Sachsenringen már ő is feliratkozott a pontszerzők közé. Ahogyan korábban írtuk, Soma az időmérőn a 15. rajthelyet szerezte meg. A szászországi versenyhétvégén segítségére volt hazánk egyetlen gyorsasági motoros világbajnoka, Talmácsi Gábor is.

Első verseny

Az első futam felvétele itt tekinthető meg:

Soma nem kapta el jól a rajtot, az első kör végére hátraesett a 20. helyre.  Később feljött a 17. helyre, ám a 10 körrel a vége előtt ismét a 20. volt. Soma nagyot csatázott egy négyfős bolyban a francia Amaury Mizerával, az osztrák Jakob Rosenthalerral és az olasz Alex Venturinivel a 17. pozícióért. Ám a tét a végén a pontszerzés lett, ugyanis az utolsó kör elején a brit O’Shea és az indonéz Aditama kiütötték egymást. A négyük küzdelmét Soma nyerte meg, így a 15. helyen befutva megszerezte az idei első pontját a Red Bull Rookies Cupban.

Soma így nyilatkozott a szombaton rendezett futam után:

A többiekről röviden: a spanyol José Rueda a JuniorGP-hez hasonlóan földbe döngölte a mezőnyt az első versenyen. Már a rajtnál ellépett a többiektől, akik csak az ezüstért csatázhattak. A szoros mezőnyben végül az ausztrál Harrison Voight lett a második, az olasz Luca Lunetta a harmadik.

A második futam felvétele itt tekinthető meg:

A második futamon a mezőny hamar több bolyra szakadt. Soma a mezőny hátsó traktusában, egy nyolcfős csapatban küzdött az utolsó pontszerző helyekért. A maláj Shahrillal, a spanyol Rudával, az olasz Mihaliával, az osztrák Rosenthalerrel, a francia Mizerával, a német Heinrich-el és az ausztrál Roulstone-nal vívtak a 13. pozícióért. Soma ennek a bolynak a 4., helyén futott be – ami összetettben egy 16. hely volt, így pont lecsúszott az utolsó egységről.

A versenyen José Rueda szombattal ellentétben nem tudott ellépni a többiektől, ám szinte végig vezetett. Az utolsó körben azonban hárman is le tudták vadászni, így ezúttal lemaradt a dobogóról a listavezető. A futamot a spanyol Angel Piqueras nyerte meg a holland Collin Veijer és az olasz Filippo Farioli előtt.