2024. április 25. 08:34
KezdőlapMotorsportAssen - teljes magyar dobogó az első NTC futamon!

Assen – teljes magyar dobogó az első NTC futamon!

A Northern Talent Cup első asseni állomásának időmérő edzését ismertető cikkünk facebook-megosztásába odaírtuk, hogy a gyengébb rajtpozíció nem akadályozza meg a magyar srácokat a jó versenyeredmény megszerzésében. Nos, annyira nem, hogy a MotoGP Holland TT-jének betétfutamaként rendezett első NTC-futamon minden idők legjobb magyar szereplését mutatták be!

Verseny

A futam ezen a linken nézhető vissza.

A magyar srácok ezúttal is jól rajtoltak. Rossi Moor pár kanyar után már a második helyen állt, de Vincze Martin, Farkas Kevin és Varga Tibor is hamar megkezdték a felzárkózást. Moor második helye hamar elsővé változott, ugyanis a helyiek legnagyobb reménysége, Loris Veneman a második kör legelején bukott, így fel kellett adnia a futamot.
A következő egy-két körben Varga és Farkas is felzárkóztak Moor-ra, így már három magyar állt az élen, de negyedikként Vincze is a tűzközelben volt. Ők négyen egy tízfős boly részeként elszakadtak a többiektől, külön harcolva az elsőségért – de Moor, Farkas és Varga rendszerint az elején volt ennek a csoportnak.

Az élboly. A magyarok: Moor (92), Farkas (28), Varga (44), mögötte takarásban Vincze. Fotó: Dorna Sports.

Az utolsó két-három körben folyamatosan a négy magyar srác volt az élen, megszámlálhatatlan alkalommal váltva a pozíciót egymás között.

Magyarok az élen: Moor (92), Varga (44), Farkas (takarásban), Vincze (12). Fotó: Dorna Sports

A győzelmet végül Rossi Moor szerezte meg Farkas Kevin és Varga Tibor előtt, így a Northern Talent Cup fennállása óta most először KIZÁRÓLAG MAGYAROK ÁLLTAK DOBOGÓRA!

A három dobogós magyar: Farkas Kevin, Rossi Moor, Varga Tibor. Fotó: Dorna Sports

Vincze Martint az utolsó körben Jurrien Van Crugten és Lenoxx Phommara is leelőzte, így a hatodik hellyel kellett beérnie. Van Crugtent később egy hellyel hátrasorolták, mivel az utolsó körben kiszélesítette a pályát, így végül ötödik lett.

Lőrinc László (21) és a dán Julius Frellsen (42). Fotó: Dorna Sports

Lőrinc Laci 23-ként zárt, újabb tapasztalatokat gyűjtve a holland aszfaltcsíkról.