2024. április 24. 20:19
KezdőlapMotorsportSuzuka 8H - a Team HRC a poleban!

Suzuka 8H – a Team HRC a poleban!

Szombaton folytatódott a legendás japán verseny, a Suzukai 8 órás verseny programja. Ma rendeztek egy szabadedzést, valamint az időmérőkön 10 leggyorsabb csapat számára egy ún. „Top10 Trial” kvalifikációt, ami az első tíz helyezett számára döntötte volna el a rajtsorrendet. Azaz csak rendeztek volna, de erről kicsit később.

Második szabadedzés

Magyar idő szerint reggel 07:15-kor rendeztek egy második szabadedzést a teljes mezőny számára. Ezt sajnos háromszor is meg kellett szakítani piros zászlóval. Közülük az egyik rendkívül súlyos bukás miatt történt: az F.C.C. TSR Honda France csapat brit versenyzője, Gino Rea a 130R kanyarban esett hatalmasat, és a sérülései olyan súlyosak voltak, hogy helikopterrel kellett kórházba szállítani. A GPOne értesülései szerint a tüdeje és a bordái sérültek meg – sajnos úgy tudni, kritikus az állapota.

A második szabadedzést egyébként a Jonathan Rea – Alex Lowes – Leon Haslam alkotta gyári Kawasaki csapat nyerte meg a YART Yamaha és a Team HRC előtt.
A tréning végeredménye itt tekinthető meg (kattintás után letöltés indul).

Top10 Triál

Az eredetileg tervezett Top10 szétlövés (amely menetét a korábbi cikkünkben írtuk le) végül meghiúsult. A versenyirányítás a változó körülmények miatt úgy döntött, hogy az eredeti formátum nem lett volna tartható, emiatt egy klasszikus, 40 perces kvalifikáció döntött az első tíz helyezett sorrendjéről. Az időmérő közvetítését itt lehet visszanézni:

Ezen a gyári Honda csapat, a Team HRC megőrizte a pénteki tempóját, és megszerezték a rajtelsőséget a holnapi versenyre. Az egyéni leggyorsabb ezúttal is a Moto2-ből kiebrudalt japán Tetsuta Nagashima lett – aki az edzés elején, a legelső mért körében futotta meg a 2:04.934-es, pole-t érő időt.

A gyári Kawasaki csapat lett a második, a YART Yamaha istálló pedig a harmadik. Negyedik lett az F.C.C. TSR Honda, amely Gino Rea sérülése miatt csak két motorossal: az ausztrál Josh Hookkal és a francia Mike Di Meglioval vág neki a Suzukai 8 órásnak.

10 EVA RT 01 Webike TRICKSTAR KAWASAKI 2.08.033 3.099

A teljes rajtsorrend itt érhető el (Kattintás után letöltés indul). De azt már jól tudhatjuk, hogy az Endurance műfajban az időmérő edzésnek nincs sok jelentősége a versenyeken: egy, kvalifikáción gyengén muzsikáló, vagy éppen a rajtnál beragadó csapat is ugyanúgy lehet harcban a küzdelemért.

Leon Haslam (10) és Niccoló Canepa (7), a második és harmadik helyezett csapatok színeiben. Fotó: Discovery Sports Events

Egy rövid klip a kvalifikációról:

A vasárnapi program

Vasárnap magyar idő szerint hajnali fél kettőkor rendeznek egy 45 perces bemelegítő edzést, majd (szintén magyar idő szerint) hajnali fél ötkor kezdődik a Suzukai 8 Órás viadal!
A futamot élőben közvetíti az Eurosport 2!