2024. április 25. 19:26
KezdőlapMotorsportIDM Assen - NTC: Farkas vasárnap is dominált, Moor ezüstérmes!

IDM Assen – NTC: Farkas vasárnap is dominált, Moor ezüstérmes!

Ahogyan a legutóbbi cikkünkben is megírtuk: Farkas Kevin földbe döngölte a mezőnyt a Northern Talent Cup második asseni hétvégéjének első futamán. Nos, mint kiderült, a fiatal magyar srác vasárnap is külön ligában játszott. Nézzük meg a vasárnapi futam történéseit.

Vasárnapi futam

Itt nézhető vissza a vasárnapi verseny – a rajt 2:51:30-nál kezdődik.

Farkas Kevin a szombati receptet követte: egy zseniális rajtot követően ellépett a mezőnytől, és a többiek bottal üthették a nyomát. Már az első körben kiépített egy komoly előnyt, amit aztán folyamatosan növelt, így a tegnapi naphoz hasonlóan ezúttal is magabiztos rajt-cél győzelmet aratott.

A verseny egyetlen képen: Farkas (28) az élen, utána szünet, majd a többiek – köztük Varga (44) és Vincze (12), valamint Moor (takarásban). Fotó: Dorna Sports

Kevin mögött annyiban változott a helyzet a szombati futamhoz képest, hogy a holland Jurrien Van Crugten nem tudott ellépni, és ő is annak a sokfős bolynak a részese lett, amelyik az ezüstéremért harcolt: rajta kívül a három másik magyar: Moor, Varga és Vincze, valamint Loris Veneman, Lenoxx Phommara, Dustin Schneider, és Jurrien Van Crugten harcoltak.

A csatázások során ezúttal is számtalanszor cseréltek helyet a srácok a körök során, végül Rossi Moor az utolsó kör utolsó szektorjában le tudta győzni riválisait, és megszerezte az ezüstérmet – minimalizálva ezzel a veszteséget Farkas Kevinnel szemben. A dobogó legalsó fokára a holland Loris Veneman állhatott fel, örömet szerezve a hazai szurkolóknak.

A dobogósok: 2. Rossi Moor – 1. Farkas Kevin – 3. Loris Veneman. Fotó: Dorna Sports

Vincze Martin a hetedik helyen futott be a 13. helyről indulva. Varga Tibor pedig ezúttal a bolytól leszakadva a 10. pozícióban zárt – sokáig ott volt az élmezőnyben, és tartotta a többiek tempóját, de az utolsó körökre a KTM tempója még tovább gyengült, és Julius Coenennel együtt futott be. Mint elmondta (lásd lentébb), hiába dolgoztak a motoron, sajnos a technika tegnaphoz hasonlóan sem volt partnere a versenyzésben, így a szezonzáróra valószínűleg új blokkot vetnek be.

A tabella állása

Azt már az előző cikkünkben megírtuk, hogy a 2022-es Northern Talent Cup bajnoki cím kizárólag Rossi Moor vagy Farkas Kevin kezébe kerülhet. Ma már az is eldőlt, hogy az ezüstérem sem forog veszélyben számukra. Rossi és Kevin között 14 pont a különbség az előbbi javára, miközben még 50 pont szerezhető. Vagyis, bár Rossinak nagyobb az esélye, nem engedhet ki.
A bronzérem sorsa várhatóan Dustin Schneider és Loris Veneman között fog eldőlni, akik között mindössze egyetlen pont a különbség. De amennyiben Ausztriában balszerencse éri őket, még a tőlük 17 pont távolságra lévő, jelenleg ötödik Vincze Martin is megszerezheti az évvégi harmadik helyet, ahogyan a szorosan mögötte lévő Jurrien Van Crugten és Lenoxx Phommara is.
A jelenleg nyolcadik helyen lévő, és ezúttal is balszerencsétől szenvedő Varga Tibornak is van még matematikai esélye a bronzra – de reális már nem igazán. A nyolcadik helytől viszont aligha fog hátrébb kerülni, mivel a jelenleg sérülés miatt távollévő Matteo Masili aligha fog 28 pont hátrányt ledolgozni.
Lőrinc László maradt a tabella 20. helyén az oschersleben-i 4 pontjával. Amennyiben felépül sérüléséből, és rajthoz állhat a Red Bull Ringen, egy jó szerepléssel egy-két pozíciót előreléphet.