2024. április 20. 08:09
KezdőlapSuperbikeAragon - A címvédő Razgatlioglu indulhat az élről

Aragon – A címvédő Razgatlioglu indulhat az élről

Toprak Razgatlioglu ott folytatta, ahol tavaly abbahagyta: a világbajnoki címvédő indulhat az élről az első aragoni futamon. A hosszú évek után 65-ös rajtszámra visszaváltó Jonathan Rea viszont nem tudta megszerezni a második helyet, azt ugyanis a Ducatihoz visszatérő Alvaro Bautista kaparintotta meg. A Ducatis mindössze 6 ezreddel kapott ki a Yamahástól.

A tavalyi szezon ismeretében nagy fordulat nem történt idénre, hiszen ugyanúgy a Yamaha, a Ducati, és a Kawasaki gyári versenyzője van az elején. A Supersporthoz hasonlóan itt is a végén futották a legjobb köröket. 1 perccel a vége előtt a hazai pályán versenyző Bautista vette át a vezetést, miután megjavította Rea idejét. Nála is jobbat tudott viszont Razgatlioglu, aki így az élről kezdheti meg címvédő szezonját. A várhatóan domináló trióhoz Bautista csapattársa, Rinaldi tudott még közel kerülni, aki a 4. lett 4 tizedes hátránnyal. A vártnál gyengébb eredménye a BMW-hez átigazolt Scott Reddingnek van, aki mindössze a 16. rajthelyet szerezte meg. A MotoGP-ből érkező Iker Lecuona legjobb Hondásként kezdte Superbike-os pályafutása első időmérőjét, és a hetedik helyről indulhat. A tavalyi kiemelkedő privát verseny, Axel Bassani ezúttal is a legjobb független alakulatban induló volt, és a 9. helyről kezdheti a szezonnyitót.