2024. április 20. 15:52
KezdőlapSuperbikeBSB Silverstone - Irwin vitte el a pole pozíciót körrekorddal

BSB Silverstone – Irwin vitte el a pole pozíciót körrekorddal

Sor került a délután folyamán a Brit Superbike bajnokság első versenyhétvégéjének időmérő edzésére. Irwiné a pole, Ryde és Ray előtt. Haslamnek az 5., míg Sykesnak a 12. hely jutott.

A Superbike világbajnokságból érkező Haslamnek és Sykesnak meg kellett dolgozni azért, hogy a mezőny elejéről induljanak a helyi idő szerint 16:15-kor kezdődő futamon, pénteki teljesítményükkel ugyanis nem jutottak egyenes ágon a Q2-be. Mutatjuk hogy alakult számukra és a mezőny többi motorosának időmérése.

Q1

Miután a szabadedzéseken nem sikerült a legjobb 12 közé kerülni, Leon Haslamnak és Tom Sykesnak is jelenése volt a kvalifikáció első szakaszában. Itt kellett jó időt teljesíteniük, hogy tovább küzdhessenek a pole pozícióért.

A két ex-WSBK versenyzőnek nem volt könnyű dolga a Q1-ben, hiszen olyan nevek, mint Irwin, Hickman és Danny Kent is ott voltak az időmérő ezen szakaszában.

Haslam állt az élre az edzés elején, Irwin volt az első versenyző, aki gyorsabb tudott lenni nála 53,138 másodperces időt motorozva, amivel 0,037 másodperccel maradt el az O’Halloran által FP2-n felállított körrekordtól. Hickman ezután csatlakozott Irwinhez az első két pozíció között.

A MotoGP-vel ellentétben a Q1-ből a Q2-be nem az első kettő, hanem az első hat jut tovább. Ezzel együtt Sykesnak volt miért izgulnia a Q1 végén, nagyon szoros volt az időmérő, és közel állt a kieséshez. Sykes végül mindössze 0,010 másodperccel előzte meg Luke Mossey-t a kiesőhelyen.

Szintén az első hatba került az első Brit Superbike kvalifikációján Dan Jones, aki egyébként bukott az edzésen, esése azonban nem akadályozta meg továbbjutását.

A hat továbbjutó versenyző között így Irwin, Hickman, Haslam, Jones, Takumi Takahashi és Sykes szerepeltek.

Q2

Glenn Irwin szerezte meg a 2022-es év első Bennetts Brit Superbike pole pozícióját, méghozzá új körrekord felállításával.

Bradley Ray szintén körrekordon belüli időt ért el, azonban nem sokáig maradt a leggyorsabb. Csapattársának, Kyle Ryde-nak sikerült felülmúlnia Ray idejét egy 53 mp alatti idővel, de a Honda Racing versenyzője, Glenn Irwin ezen is javítani tudott, amikor 52,796 mp-es időt motorozott.

Az első három mögött kevesebb mint öt perccel a vége előtt az FS-3 Kawasaki versenyzője, Rory Skinner állt a negyedik helyen. Skinner végül a hatodik helyre esett vissza, amikor a tavalyi szezon második és harmadik helyezettje begyújtotta a rakétáit. Tommy Bridewell lett a negyedik leggyorsabb, míg a hétvége eddigi favoritja, Jason O’Halloran az hatodik helyre elég köridőt motorozott, Leon Haslam mögött.

Piros zászlós megszakításra is sor került az edzésen, miután Danny Buchannak lengették a fekete-narancssárga zászlót (olyan műszaki probklémára utal, ami saját vagy versenytársai biztonságát veszélyezteti).

A köridejükkel elégedett első három versenyző, Irwin, Ryde és Ray nem gurult pályára az újraindítás után, ami helyes döntésnek bizonyult, mivel senki nem tudott már javítani.

Dan Linfoot bukott az edzés végén, másodikként az IForce BMW csapatából.