2024. március 29. 14:03
KezdőlapSuperbikeDonington: Rea a péntek délután leggyorsabbja

Donington: Rea a péntek délután leggyorsabbja

Az északír Jonathan Rea uralta a Superbike Világbajnokság Donington Park-i fordulójának második szabadedzését. A hatszoros világbajnok elsöprő fölénnyel, bő fél másodperccel előzte meg a délelőtti leggyorsabb Toprak Razgatlioglut.

A hatszoros világbajnok végig dominálta a péntek délutánt: az FP2 folyamán végig ő állt az időmérő tabella élén: már az első mért köre (1:27.428) is gyorsabb volt, mint a másodikként záró címvédő legjobb köre. A második boxkiállása utáni első körében, az edzés vége előtt öt perccel futotta meg aztán a mai abszolút leggyorsabb idejét: 1:27.016-ot. Ez gyorsabb, mint a leggyorsabb versenyben futott kör (1:27.166 – amely szintén az ő nevéhez fűződik, még 2019-ből), viszont elmarad a leggyorsabb időmérős körtől (1:26.641 – Tom Sykes 2017-ben).

Harmadik helyen az új lengőkarral motorozó BMW-s Scott Redding zárt, az ő 31 ezreddel maradt el Razgától. Negyedikként végzett a másik gyári kawasakis Alex Lowes, míg a legjobb ducatisként Alvaro Bautista az ötödik. A hondások nem muzsikáltak jól: az aranyszárnyas márka legjobbja, Iker Lecuona csak a 12. leggyorsabb volt délután, jó másfél másodperc lemardással Rea mögött.

A két szabadkártyás menőről röviden:a címvédő brit bajnok Tarran Mackenzie a 15., míg a Man-szigeti TT leggyorsabbja, Peter Hickman a 16. helyen zártak, 1,8 illetve két másodperces hátrányban.

Az edzésen nem történt túl sok izgalom: a hatodikként záró Michael Ruben Rinaldi esett el egyedül, illetve Axel Bassani kilátogatott a kavicságyba.

Valamennyi versenyző javított a délelőtti idejéhez képest, így a második szabadedzés végeredménye egyben a pénteki összetett eredménylista is.