2024. április 26. 06:23
KezdőlapSuperbikeThruxton BSB - O'Halloran az élen, célfotó a második helyen

Thruxton BSB – O’Halloran az élen, célfotó a második helyen

A McAMS Yamaha győzelmi szériája folytatódott Thruxtonban, ezúttal Jason O’Hallorannal az élen. MacKenzie óriási csatát vívott a második helyért, mindössze 0,003 másodperccel ért előbb célba, mint Bradley Ray a harmadik helyen.

Időmérő edzés

Jason O’Halloran megszerezte harmadik pole pozícióját a 2022-es Brit Superbike Bajnokságban, megdöntve a korábbi körrekordot.

O’Halloran az időmérőn az első helyre repítette a McAMS Yamahát, az első sort Peter Hickman és Andrew Irwin egészítette ki, akik a 2022-es szezonban először indultak az első sorból a második, illetve a harmadik helyen.

Glenn Irwin, Bradley Ray és a címvédő Tarran Mackenzie alkotta a második rajtrácsot. Az első hat helyezett a korábbi körrekordon belüli időt motorozott. Lee Jackson lett a hetedik, megelőzve Kyle Ryde-ot és Luke Mossey-t. A top10-et Danny Kent zárta.

Sprintfutam:

Jason O’Halloran megszerezte szezonbeli hatodik futamgyőzelmét az eBay Sprintfutamon. A második helyért óriási volt a csata, mindössze 0,003 másodperc választotta el Tarran Mackenzie-t és Bradley Rayt a kockás zászló előtt.

Az első körben Glenn Irwin vette magához a vezetést, de O’Halloran azonnal támadásba lendült, és a kör végére az élre állt.

O’Halloran tartotta az előnyét, de riválisai is ott voltak az élmezőnyben, Tarran Mackenzie és Bradley Ray a nyolcadik körre ott motorozott a dobogós helyeken.

O’Halloran a magas pályahőmérséklet ellenére is képes volt a célba érkezésig tartani tempóját, így tovább növelte előnyét a tabellán, de Mackenzie és Ray hatalmas csatát vívtak a második helyért, egészen a kockás zászlóig.

A páros a záró szakaszon folyamatosan cserélgették egymás között a pozíciót. Az utolsó kör elején Mackenzie megelőzte Rayt, de a Rich Energy Yamaha versenyzője a Club Chicane-ban visszatámadott.

Mackenzie nem elégedett meg a harmadik hellyel, a címvédő végül egy hajszállal, 0,003 másodperccel előzte meg Rayt.

Glenn Irwin ért célba a negyedik helyen, megelőzve Peter Hickmant. Lee Jackson és Rory Skinner a hatodik, illetve a hetedik helyen látták meg a kockás zászlót, őket  Leon Haslam követte a nyolcadik pozícióban. Tom Sykes és Tommy Bridewell zárták a top10-et.