2024. április 19. 01:05
KezdőlapSupersportAssen - Szoros befutók, óriási küzdelmek a legkisebb kategóriában

Assen – Szoros befutók, óriási küzdelmek a legkisebb kategóriában

A legkisebb kategória versenyei ismét elképesztő izgalmak között zajlottak a hétvégén Assenben, a Superbike/Supersport világbajnokság második fordulójában. Az első versenyt Steeman húzta be 0,038 másodperccel Di Sora előtt, a második futam különbsége még ennél is kisebb volt, mindössze 0,002 másodperc választotta el a győztes De Cancellist a második Diaztól.

Első verseny

A FIM Supersport 300-as világbajnokság asseni 1. futamán a holland Victor Steeman (MTM Kawasaki) szoros küzdelemben aratott győzelmet Samuel Di Sora (Leader Team Flembbo) felett, a helyi közönség nagy örömére.

A verseny kezdetén Steeman jól rajtolt, és a pole pozícióból megtartotta az első helyet, de hamarosan a francia Di Sora nyomása alá került. A páros végig küzdött a 14 körös verseny során, és úgy tűnt, hogy Steeman megszerzi a győzelmet, amikor Di Sora a 9-es kanyarban szélesre futott, így Steeman átvette a vezetést. Di Sora azonban a szélárnyékot kihasználva az utolsó két szektorban felzárkózott, és Steemant védekezésre kényszerítette az utolsó sikánban. Steeman végül megtartotta a győzelmet, és mindössze 0,038 másodperccel Di Sora előtt szelte át a célvonalat. Steeman-nak ez volt második győzelme pályafutása során a WorldSSP300-as kategóriában. Scott Deroue 2017-es győzelme után ő lett a második holland győztes, aki Assenben nyert, míg ez volt a Kawasaki 40. győzelme a WorldSSP300-ban.

A dobogó legalsó fokáért is nagy küzdelem volt, amit végül Mirko Gennai (Team BrCorse) szerzett meg egy nyolc versenyzőből álló boly élén. A végeredmény hihetetlenül szoros volt, az olasz versenyző mindössze 0,124 másodperccel előzte meg Yuta Okayát (MTM Kawasaki), Okaya pedig 0,060 másodperccel ért be hamarabb, mint az ötödik helyen végző Hugo De Cancellis (Prodina Racing WorldSSP300). A bajnokságot jelenleg vezető Marc Garcia a hatodik helyet szerezte meg, mindössze 0,011 másodperccel lemaradva De Cancellis mögött. Az olasz újonc Matteo Vannucci (AG Motorsport Italia Yamaha) hetedik lett, és mindössze 0,047 másodperccel maradt le az előtte célbaérő versenyzőtől.

Alvaro Diaz (Arco Motor University Team), az aragóniai 1. verseny győztese a 11. helyen végzett, miután a mezőny hátsó feléből indult. A spanyol versenyző nehéz pénteki napot élt át, bukott is az FP2-ben, majd egy technikai probléma miatt a Superpole-ban nem tudta megmutatni a tempóját.

Második futam

A FIM Supersport 300 Világbajnokság 2. futama rekordot jelent, hiszen mindössze 0,002 másodperc választotta el az első és a második helyezettet. A győzelmet a francia Hugo De Cancellis (Prodina Racing WorldSSP) szerezte meg Alvaro Diaz (Arco Motor University Team) előtt, miután a spanyol versenyző a rajtrács végéről elképesztő felzárkózást mutatott be.

A végig nagyon izgalmas futam utolsó centiméterein dőlt el a győzelem sorsa, De Cancellis a sikánból való kijövetel után a célegyenesre való ráfordítóban kihasználta Diaz szélárnyékát, és hihetetlen csatában szerezte meg a győzelmet a spanyol előtt.

Diaz a 28. helyről indult a versenyen, miután problémái voltak a szombati Superpole-on, de vissza tudott jönni. De Cancellis első győzelmét aratta a WSSP300-as kategóriában. A dobogóra a japán Yuta Okaya (MTM Kawasaki) állhatott még fel, aki a harmadik helyen végzett, mindössze egy tizeddel maradt le a győzelemről, és ezzel megszerezte első dobogós helyezését a 2022-es szezonban.

Azt, hogy milyen szoros is a mezőny, mi sem példázhatná jobban, mint hogy 11 versenyző ért célba egy másodpercen belül, így a futam kimenetele végig kérdéses volt.

Bruno Ieraci (Prodina Racing WorldSSP300) szerezte meg a negyedik helyet, megelőzve Gabriele Mastrolucát (ProGP Racing) az ötödik pozícióban. Mirko Gennai (Team BrCorse) ért be a hatodik helyen.

A francia Samuel Di Sora (Leader Team Flembbo) vezetett is a versenyben, de nem tudta megőrizni pozícióját a mezőny élén, végül a hetedik helyen végzett. Őt követte Victor Steeman (MTM Kawasaki) a nyolcadik és a 2017-es bajnok Marc Garcia (Yamaha MS Racing) a kilencedik helyen.

A német versenyző Lennox Lehmann (Freudenberg KTM – Paligo Racing) a mezőny végéről indulva a 10. helyen végzett, kevesebb mint egy másodpercre a győzelemtől. A 11. helyen a francia Sylvain Markarian (Leader Team Flembbo) végzett, aki még mindig egy másodpercen belül volt a futamgyőzteshez képest.

Sajnos ez a verseny sem telt el bukások nélkül: Ruben Bijman a felvezető körben bukott a 8-as kanyarban, amit piros zászlós megszakítás követett. Volt dolguk bőven az orvosi központban, hiszen Bijmannon kívül Dirk Geiger is vizsgálatra kényszerült bukása után, nála kulcscsonttörést diagnosztizáltak, majd Alessandro Zanca is a doktori stáb meglátogatására kényszerült.