2024. március 29. 02:08
KezdőlapSupersportEstoril - Aegerter húzta be a futamgyőzelmet, Sebestyén elesett

Estoril – Aegerter húzta be a futamgyőzelmet, Sebestyén elesett

A kezdeti nehézségek után Dominique Aegerter sima győzelmet aratott Baldassarri és Bulega előtt.

Aegerter agyonverte a mezőnyt az időmérő edzésen, amikor pályacsúccsal szerezte meg a pole pozíciót. A Supersport géposztály mezőnye már napsütéses időben kezdhette meg a versenyt, 35 fokos aszfalthőmérséklettel, ami 4 fokkal magasabb volt, mint a Superbike-osok startjánál.

Stefano Manzi már a rajtrácsra felvezető körön bukott, így ő nem tudott elindulni a futamon.

Bulega rajtolta le a mezőnyt, a második helyre Cluzel zárkózott fel, míg Aegerter a 3. pozícióba esett vissza. Sebestyén Peti két helyet veszített a rajtnál, majd a 6-os kanyarban bukott. Bulega hibázott nagyot az első körben és esett vissza a 6. helyre az élről.

Az első körökben nagy tülekedés volt az élen, a 2. körben Öncü és Aegerter ment el Cluzel mellett, majd Van Straalen is megelőzte a franciát.

12 körrel a kockás zászló előtt Van Straaelen utasította maga mögé a tabella vezetőjét, Aegertert. Közben Sebestyén csapattársa, Lorenzo Baldassarri folyamatosan futotta a leggyorsabb köröket a 6. helyen és ért fel honfitársa, Bulega mögé.

Van Straalen kezdett előzésbe Öncüvel szemben az első helyért. Sikerült is elmennie mellette, de Aegerter még szemfülesebb volt és mindkét versenyzőn átverekedte magát. Eközben Baldassarri is megelőzte Bulegát, majd érkezett meg a negyedik helyen motorozó Cluzel mögé.

De Rosa kapott áthajtásos büntetést, miután ne töltötte le korábban beszedett hosszú körös megrovását.

10 körrel a kockás zászló előtt Van Straalen bukott, nem is veszélytelenül, hiszen ott maradt a pálya közepén motorjával. A holland versenyző folytatni tudta a versenyt a 11. helyen, majd innen kezdett felzárkózásba, végül a 7. pozícióig tudott előremenni.

Nem sokkal később Cluzel dobta el versenygépét és dobogós esélyeit.

Az esések sora nem ért véget, ugyanebben a körben Niki Tuuli is a kavicságyban kötött ki.

8 körrel a leintés előtt a dobogós helyeken Aegerter, Öncü és Baldassarri motorozott, majd a következő körben az olasz versenyző elment török riválisa mellett.

Aegerter végül a kezdeti nehézségek után sima győzelmet aratott Baldassarri előtt. Az utolsó körben Bulegának sikerült elmennie Öncü mellett, így ő állhatott fel a dobogó legalsó fokára.

Az első tízbe még Öncü, Caricasulo, Montella, Van Straalen, Huertas, Verdoia és Vostatek fértek be. Sebestyén Peti bukása után a 24. helyen zárta a futamot.

Bulega elmondta a futam után, hogy nagyon jó utolsó kört teljesített és sikerült megelőznie Öncüt. Nem érezte, hogy problémája lenne a tempójával, de a győzelmi esélyért javulnia kell még.

Baldassarri nagyon várja már a holnapi futamot, mert érzése szerint sikerült előrelépnie. Az elrontott rajtja miatt nem volt esélye felérnie vetélytársára.

Aegerter elmondta, hogy ez nagyszerű szezonkezdet. Tökéletes versenyt és időmérőt tudtak teljesíteni. Szerencsésnek érzi magukat, hogy az időjárás kedvezett nekik, majd megköszönte a csapatnak a motort, amit adtak neki.