2024. március 28. 14:10
KezdőlapSupersportEstoril, SSP: Aegerter vitte a 2. futamot is, Sebestyén 13.

Estoril, SSP: Aegerter vitte a 2. futamot is, Sebestyén 13.

Megjött az eső Estoril fölé, pont a Supersport-futam idejére. A papírformát viszont ez sem borította fel, ugyanis Aegerter nyert.

Eddig a 2022-es Supersport-világbajnokság minden egyes futamát Lorenzo Baldassarri vagy Dominique Aegerter tudta megnyerni. Ez egyelőre 4-1 volt a svájci javára, ugyanis Aegerter nyerte a tegnapi első futamot is Estorilban.

A mezőnyből kiemelkedő két versenyző a második portugál futamon már nagyobb ellenállásba ütközött, ugyanis a verseny elején egy óriási adok-kapok részesei voltak mindketten. A rajt után nagyon erős volt rögtön Can Öncü, aki nagyon sokáig tartotta magát az élen. A verseny közepére aztán az Aegerter-Baldassarri páros, váltakozó sorrendben, de csak felzárkóztak a mezőny elejére. Öncü viszont nem engedte magát, és ugyan meggyötörték őt a vezetésért, de tartotta magát az első helyért folytatott versenyben.

Óriási nyertese volt a vegyes körülményeknek Oli Bayliss, aki a mezőny legvégéről indulva a hajrára már top 5-ös pozícióban haladt. Bayliss nem csak hogy ott haladt, de a még erősebb pozíciókra is volt esélye. Szintén szép felzárkózást mutatott be Adrián Huertas, valamint Ondřej Vostatek is, akik szintén ott voltak az élbolyban.

A váltott vezetésnek köszönhetően helyzetbe került Adrián Huertas is, aki 5 körrel a vége előtt már a dobogót ostromolta Baldassarri, Aegerter és Öncü mögött. Az utolsó 5 körre fordulva Bulega és Smith sem volt különösebben lemaradva tőlük, sőt, Smith rövid ideig még dobogós pozícióban is volt.

A 17. helyről rajtoló Kyle Smith még a második helyre is felkerült, de azt nem tartotta meg sokáig. A mögötte zajló csatának Dominique Aegerter volt a legnagyobb haszonélvezője, és meg tudott lógni mindenkitől. A svájci végül kényelmes győzelmet aratott, mögötte nem kis meglepetésre Kyle Smith, valamint Lorenzo Baldassarri végzett még dobogós pozícióban. Baldassarri nagyot kellett, hogy vívjon ezért Montellával, Öncü végül ötödik lett.

Sebestyén Peti a 13. helyen pedig az első futammal ellentétben pontot tudott szerezni!