2024. március 29. 15:30
KezdőlapSupersportMisano - Aegerter zsinórban 7. futamgyőzelmét aratta

Misano – Aegerter zsinórban 7. futamgyőzelmét aratta

Az Aegerter – Baldassarri különcsatát ismét a svájci versenyző nyerte, megszerezve idei 7. győzelmét. Sebestyén Péter újabb 2 pontot szerzett.

Tom Booth-Amos nem lehetett ott a rajtnál, mivel az orvosi stáb versenyzésre alkalmatlannak nyilvánították a futam előtt.

Mindenki jól jött el a rajtnál, az első kanyarban Bulega fordult elsőként, azonban egy hiba miatt (a futam után elmondta, hogy üresbe tette a motorját, ez okozta a problémát) visszaesett a 7. pozícióba néhány kanyarral a futam kezdete után. Közben Aegerter is visszacsúszott a 3. helyre.

A futam első szakaszában Baldassarri, Montella, Aegerter sorrendben haladtak az élen a versenyzők. Az első hármas meg tudott lépni a mezőnytől, azonban a 4. pozícióért kemény csata zajlott Öncü, Bulega és Caricasulo között. 14 körrel a kockás zászló előtt Bulega Öncü előzésével már a 4. pozícióban motorozott és indult el a vezető trió után, ahol Montella és Aegerter között történt eközben helycsere.

Bulega gyújtotta be a rakétákat Ducatiján, és villámgyorsan utolérte Montellát, akit gyorsan maga mögött tudott hagyni és visszaért a dobogós helyek egyikére. Montella tempója némileg visszaesett, így csapattársa, Can Öncü is megérkezett az olaszra.

A futam feléhez érve Aegerter Baldassarri nyakán motorozott, de támadásokat még nem indított a győzelemért. Bulega lemaradása a vezető duó mögött már 3,5 másodperc volt ekkor.

Stefano Manzi is szépen lépkedett előre, féltávnál már a negyedik helyig sikerült felérnie.

7 körrel a kockás zászló előtt Baldassarri és Aegerter között volt egy pengeváltás az első helyért – a svájcinak sikerült megelőznie olasz riválisát, azonban vezetése csak néhány másodpercig tartott, Baldassarri visszaelőzte a tabella éllovasát.

Az 5. helyért kawasakis különcsata zajlott Öncü és Montella között, amit végül a török versenyző nyert meg.

2 körrel a leintés előtt Aegerter és Baldassarri cserélgették egymás között a pozíciót. Aegerter vezetésével kezdődött meg az utolsó kör, de az olasz szorosan követte riválisát. Előzni azonban már nem tudott, így Aegerter idei 7. futamgyőzelmét aratta a 2022-es Supersport világbajnoki szezonban. Baldassarrinak nem sikerült hazai futamán győzelmet szereznie, de két 2. helyével szép hétvégét teljesített. A harmadik helyen Bulega ért célba, megelőzve Manzit, Öncüt, Carivasulót, Montellát, Casadeit, Cluzelt és De Rosát az első tízben.

Sebestyén Péter 14. helyen ért célba, így újabb 2 világbajnoki pontot sikerült bezsebelnie.