2024. április 24. 21:53
KezdőlapSupersportDonington: Aegerteré a második tréning, Sebestyén 12.

Donington: Aegerteré a második tréning, Sebestyén 12.

A Supersport világbajnokság második szabadedzésén kevesebb versenyző neve mellett szerepelt mért kör, mint az elsőn. Az első tréningen bukó német Patrick Hobelsberger ugyanis nem kapta meg az orvosi engedélyt a folytatásra. A címvédő IDM Supersport bajnok éppenhogy csak felépült egy korábbi komoly sérüléséből, azonnal bukott…

Az első percekben pedig az ausztrál legenda Troy Bayliss fia, Oli Bayliss esett egyet, így egyetlen mért kört sem teljesített. A dán Simon Jespersen szintén értékelhető kör nélkül zárta a délutáni tréninget.

A második szabadedzést a délelőtt még csak hatodikként végző Dominique Aegerter nyerte meg, ő volt az egyetlen, aki be tudott menni 1:31 alá. A második helyezett a holland Glenn van Straalen lett, jó két tizedes lemaradásban. Harmadik a ducatis Nicolo Bulega, míg negyedik a GMT94 Yamaha színeiben versenyző Jules Cluzel lett. a délelőtti leggyorsabb Raffaele de Rosa ezúttal ötödikként zárt.

A HUMDA támogatásával versenyző Sebestyén Peti délelőtthöz képest javított is, meg nem is: bár 11. helyett ezúttal csak 12. lett, mintegy nyolc tizedet faragott az FP1-es idejéből (1:32.674 helyett 1:31.866), valamint egy másodpercen belül zárt a címvédőhöz képest. Peti csapattársa, Lorenzo Baldassari a hetedik pozícióban zárt.

Baylissen kívül többen is buktak: Yari Montella, Kyle Smith és Tom Booth-Amos is megismerkedett a kavicsággyal:

Kyle Smith-t és Andy Verdoiát leszámítva mindenki javított a köridején a második szabadedzésen. A Filippo Fulignit helyettesítő Isaac Vinales a 19., míg a szabadkártyás brit Harry Truelove a 20. helyen végzett. A listát két holland versenyző: Jeffrey Buis és Sander Kroeze zárják.